11 listopada “Pod Biało Czerwoną” 104. rocznica Odzyskania Niepodległości.

W piątek 11 listopada w naszej gminie świętowaliśmy 104. Rocznicę Odzyskania Niepodległości oraz uroczyste – pierwsze podniesienie flagi narodowej na nowy maszt, który stanął na skwerku przy kościele. Wybudowaliśmy go,  jako samorząd Gminy Trzebieszów w ramach projektu “Pod Biało ? czerwoną? z środków przyznanych przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej pod Honorowym Patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego.

Obchody rozpoczęły się o godzinie 11:00 Mszą Świętą w intencji Ojczyzny w Parafii pw. Dziesięciu Tysięcy Rycerzy Męczenników w Trzebieszowie, którą poprzedziła wspólna modlitwa za zmarłych strażaków OSP z terenu naszej gminy.Po uroczystej Mszy Św., mieszkańcy Gminy Trzebieszów, druhowie OSP, radni, pracownicy Urzędu Gminy i jednostek organizacyjnych Gminy, w towarzystwie uczniów ze Szkoły Podstawowej w Celinach, odśpiewali wspólnie hymn Polski.

Wydarzeniu towarzyszyło uroczyste wciągnięcie flagi na maszt, który stanął na skwerku w Trzebieszowie w ramach realizacji projektu pn. ?Pod biało ? czerwoną?.

Po południu zaplanowano część sportowo-teatralną, która rozpoczęła o godzinie 15:30 na placu przy Szkole Podstawowej w Trzebieszowie, gdzie odbyły się I Gminne Biegi Niepodległości, a także spektakl ,,Teatru Żywego Ognia”, podczas którego widzowie mogli podziwiać sztuczki z ogniem tj. żonglerkę, kręcenie, czy plucie prawdziwym ogniem.

Klasyfikacja końcowa Gminnych Biegów Niepodległości:

Kategoria: sztafeta rodzina – rodzic, dziecko do lat 7

 1. Miejsce – Michał i Hania Sulej;
 2. Miejsce – Arkadiusz i Miłosz Celińscy;
 3. Miejsce – Dorota i Ignacy Mościccy.

Kategoria: sztafeta rodzina – rodzic, dziecko od 8 do 12 lat

 1. Miejsce – Tomasz i Lena Stolarczyk;
 2. Miejsce – Marcin i Bartek Wierzchowscy;
 3. Miejsce – Marcin i Maciej Sulej.

Klasyfikacja sztafet mieszanych Szkół Podstawowych klasy 4-6

 1. Miejsce – S.P. Trzebieszów;
 2. Miejsce – S.P. Dębowica;
 3. Miejsce – S.P. Celiny.

Klasyfikacja sztafet mieszanych Szkół Podstawowych klasy 7-8

 1. Miejsce – S.P. Trzebieszów;
 2. Miejsce – S.P. Szaniawy;
 3. Miejsce – S.P. Szaniawy.

Teatr Żywego Ognia.

Serdecznie dziękuję Ks. proboszczowi Józefowi Sobotce, proboszczowi parafii Trzebieszów, wszystkim pocztom sztandarowym, druhom Ochotniczych Straży Pożarnych, uczniom ze Szkoły Podstawowej w Celinach, pracownikom GBP i GOK oraz  gminnych jednostek a także wszystkim zebranym, za udział w tych uroczystościach i wydarzeniach.

Niech żyje Niepodległa!

 

Mirosław Szekalis

Wójt Gminy Trzebieszów

#niepodlegla

#podbialoczerwona

#11listopada

Więcej zdjęć i filmów na naszym profilu FB i Youtube

#niepodlegla

#podbialoczerwona

#11listopada

Skip to content