Kultura

Życie kulturalne gminy skupia się głównie wokół Gminnego Ośrodka Kultury w Trzebieszowie, który został powołany Uchwałą Rady Gminy Nr XX/129/96 z dnia 16 czerwca 1996 roku oraz Gminnej Biblioteki Publicznej

ZAPRASZAMY NA  NOWĄ STRONĘ  GBP i GOK

www.gok.gminatrzebieszow.pl

Jest tu dobrze wyposażona biblioteka, sala widowiskowa z dużą sceną, siłownia i pokojami gościnnymi. Przy GOK działają zespoły wokalno-instrumentalne w tym między innymi Zaścianek, kluby sportowe, koła zainteresowań, organizacje młodzieżowe i kombatanckie. Celem Gminnego Ośrodka Kultury i Wypoczynku w Trzebieszowie jest pozyskiwanie i przygotowanie środowiska do aktywnego uczestnictwa w kulturze oraz jej wartości.

Dożynki Gminne i Powiatowe, Konkurs Keyboardowy, Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej, Gminny Dzień Seniora, Przegląd kolęd i pastorałek, Gminna Biesiada Karnawałowa, Zapusty, kusaki po staropolsku, Impreza Walentynkowa, Konkurs piosenki religijnej, Spotkania z poezją, Wigilia bożonarodzeniowa dla osób potrzebujących i samotnych. W okresie ferii zimowych dzieci mają możliwość udziału w zajęciach zatytułowanych – Ferie na wesoło. W wakacje organizowane są półkolonie, kolonie, wycieczki i blok zajęć pod hasłem Kolorowe wakacje. Najmłodsi mają możliwość uczestniczyć w zajęciach plastycznych, sportowych i nauki gotowania. Lato to również czas festynów oraz innych imprez plenerowych. Ponadto przy GOKiW w Trzebieszowie liczne koła zainteresowań.

 

Skip to content