19 Akcja Polacy-Rodakom

 Po raz kolejny na naszym terenie Senator RP Stanisław Gogacz  organizuje Akcję Polacy – Rodakom i będzie to już 19 – ta edycja. Zbiórka darów, przygotowywanie i przekazywanie biało – czerwonych paczek to przyjemność, ale również ogromna praca wykonywana przy dobrej woli wolontariuszy oraz wielu instytucji.

To co wymaga szczególnego podkreślenia to fakt, że to Państwo jesteście najważniejsi w tej Akcji i dlatego zwracam się po raz kolejny z prośbą o włączenie się w zbiórkę darów, jak również proszę o zainteresowanie naszymi działaniami osób i instytucji będących potencjalnymi darczyńcami.

W ciągu roku otrzymujemy wiele sygnałów od Polaków zza Granicy z których wynika, że spodziewają się czy też liczą na to, że również na najbliższe Święta Bożego Narodzenia otrzymają paczki tak jak rok czy też wiele lat temu.

Są jednak miejsca gdzie mieszkają Polacy, którzy – jedynie – usłyszeli o naszych paczkach i też proszą aby im zrobić prezent. Jeżeli jest to możliwe to tylko dlatego, że jak do tej pory rok w rok jest coraz więcej paczek.

Rok temu przygotowaliśmy 4500 paczek z których każda o wadze ponad 15 kg, natomiast byłoby wspaniale gdyby w tej edycji udało się osiągnąć 5000 paczek – w co mocno wierzę.

Te duże ilości paczek pozwalają na to, że będąc z konwojem na Ukrainie np. w szkołach polskich m.in. w Szepietówce, Połonnem, Koziatyniu czy też w Starej Hucie na Bukowinie, nie musimy dzielić dzieci na te które otrzymają paczki i na te które paczek nie otrzymają, tak jak to było jeszcze kilka lat temu.

Teraz cała szkoła Polska tzn. wszyscy uczniowie i wszyscy nauczyciele otrzymują bez wyjątku paczki tworząc wraz z obdarowującymi jedyną w swoim rodzaju świąteczną atmosferę szczęścia i radości. Bardzo bym chciał abyśmy ten kierunek Akcji rozwijali.

Jeszcze raz w imieniu swoim i Polaków z Ukrainy proszę o pomoc w przeprowadzeniu 19-tej Akcji Polacy-Rodakom, w dniach od 15 X do 3 XII br.

 Zapraszamy od 15 października do 03 grudnia 2018r.
w każdy poniedziałek, wtorek, środę, czwartek
oraz piątek w godz. 11.30 do 16.00.

 

Zbieramy:

– słodycze, kakao, konserwy mięsne oraz tłuszczowo – mięsne, makaron, cukier, kasza, ryż, mleko w proszku itp.

– małe zabawki – przytulanki

Nie prowadzimy zbiórki odzieży i butów.

Również – mając duże zapasy – nie prowadzimy zbiórki książek.

 

ADRES ZBIÓRKI

20-109 Lublin, ul. Królewska 15
Zakład Doskonalenia Zawodowego (naprzeciwko Katedry wchodzimy przez bramę na podwórko)

 

Szczegółowe informacje : tel. 509-714-966

Adres do korespondencji: ul. Wilczyńskiego 4M, 21-400 Łuków

 

Wsparcie finansowe: Współorganizator

Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo – Wschodnich

Oddział Lubelski, ul. Rynek 18, 20-111 Lublin

BANK PKO BP ODDZIAŁ LUBLIN

44 1020 3150 0000 3202 0027 7392

Z DOPISKIEM -NA AKCJĘ POLACY – RODAKOM

 

 /-/

Stanisław Gogacz

Senator RP

Skip to content