Fundusz Inicjatyw Lokalnych w Gminie Trzebieszów – Kuchnia pachnąca tradycją – spotkanie 1

   Projekt Kuchnia pachnąca tradycją realizowany przez Koło Gospodyń Wiejskich w Celinach Kobiety z pasją zakłada zorganizowanie trzech warsztatów kulinarnych, podzielonych pod względem tematycznym.

   Pierwsza część warsztatów, która odbyła się 2 czerwca 2016r. – dotyczyła przygotowania różnych rodzajów chleba z wypiekiem, robienia masła, pieczenia ciast, ciasteczek. Podczas tych zajęć uczestnikami byli również uczniowie Szkoły Podstawowej im. Heleny Mniszkówny w Celinach i przeprowadzony był konkurs dla dzieci na nakrycie stołu do posiłku: “Kultura i higiena podawania posiłku
– estetyka stołu”.

FOTOGALERIA

   Celem głównym projektu ?Kuchnia pachnąca tradycją? jest integracja
i aktywizacja mieszkańców Celin poprzez cykl warsztatów kulinarnych. Uczestnicy warsztatów zdobędą umiejętności z zakresu sztuki gotowania, pieczenia, przygotowywania przyjęć oraz pracy w grupie.

 

W celu realizacji założeń projektu dokonano zakupów w postaci kuchni gazowej z piekarnikiem, maszynki do mielenia i garnka, które będą służyły uczestnikom projektu a po zakończeniu projektu usprawnią działanie świetlicy OSP w Celinach.

?Projekt dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich?

Skip to content