Wynik współzawodnictwa sportowego za 2017 r.

Ministerstwo Sportu i Turystyki za pośrednictwem Zespołu Sportu Młodzieżowego Instytut Sportu – Państwowy Instytut Badawczy przedstawiło wyniki współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży za 2017 rok.

 

Jak powiedział minister sportu p. Witold Bańka- “System Sportu Młodzieżowego ukierunkowany jest na identyfikację utalentowanych zawodników w kategoriach wiekowych: młodzik, junior młodszy, junior i młodzieżowiec.

Celem przyjętego zbioru zasad i reguł organizacji szkolenia oraz współzawodnictwa sportowego uzdolnionej młodzieży jest zapewnienie młodym sportowcom optymalnych warunków do szkolenia, podnoszenia poziomu oraz przygotowania ich do reprezentowania kraju w zawodach międzynarodowych we wszystkich kategoriach wiekowych”.

I tak w naszym mieście najwięcej punktów wywalczyły ŁKS “Orlęta” Łuków- 91 pkt, przed SPR Łukovia Łuków- 34,93 pkt. oraz KSW Łuków- 28 pkt.

W rozbiciu na poszczególne dyscypliny najwięcej punktów, bo aż 67 ubierali sztangiści z łukowskich Orląt, kickbokserzy- 28 punktów, szczypiornistki z Łukovii- 34,93 pkt., zapaśnicy, którzy zgromadzili 22 pkt. i bokserzy- 2 pkt.

Miasto Łuków w klasyfikacji gmin pośród 887 podmiotów zajął 176 miejsce z 153,93 punktami.

Powiat łukowski z 244,77 pkt został sklasyfikowany na 152 miejscu pośród 368 powiatów. Tu trzeba zaznaczyć bardzo dobry wynik GKS Armaty Stoczek Łukowski, który zgromadził 76,34 pkt. w zapasach kobiet oraz 8,5 pkt. w zapasach klasycznych.

Z Gminy Trzebieszów w Orlętach Łuków punktowali zawodnicy:

1. Marcin Izdebski Mistrz Polski Juniorów i brązowy medalista Mistrzostw Polski Seniorów oraz VI zawodnik Mistrzostw Europy Juniorów

2. Patryk Czerwonogrodzki Młodzieżowy Mistrz Polski.

Pełne wyniki

http://www.sport-mlodziezowy.pl/index.php/aktualne-wyniki

Na zdjęciu młodzieżowy mistrz Polski Patryk Czerwonogrodzki, który wywalczył dla sztangistów najwięcej, bo aż 25 punktów !

Skip to content