600 lat Trzebieszowa Festyn i występ Zespołu Mejk

fot. https://www.facebook.com/mejkofficiall

600 lat Trzebieszowa to nie tylko oficjalne uroczystości, ale także dobra zabawa mieszkańców Trzebieszowa. Popołudniowe obchody otworzył Wójt Gminy Trzebieszów Mirosław Szekalis.

Wśród naszych lokalnych artystów wystąpili:

przedszkolaki z Gminnego Przedszkola w Trzebieszowie 
-grupa 4-latków pod opieką Pani Hanny Szczygielskiej. Dzieci przedstawiły wiersz pt.: Trzebieszów nad Krzną, mała Ojczyzna i zatańczą taniec Maryneczka.

– grupa 5-latków pod opieką Pani Jolanty Sierpień zatańczy taniec z chustą ?Mamo? i taniec z pomponami.
Przedszkole istnieje od 1936 r. Do przedszkola obecnie uczęszcza 75 dzieci, którego dyrektorem jest Pani Barbara Krasuska.  W naszej Gminie przedszkole zapewnia wszechstronny, bezpieczny rozwój wszystkim wychowankom. Sprawia to, że czują się one kochane, akceptowane i szczęśliwe. Przedszkole przygotowuje je do przeżywania sukcesów, radzenia sobie z porażkami. Gminne Przedszkole w Trzebieszowie cieszy się uznaniem w środowisku.

Zespół taneczny Brekdens  Soul Storm Crew czyt(kriu) Kids pod kierownictwem Tomasza Łęczyckiego. Młodzież ćwiczy od 2 lat.

Dziecięcy Zespół Regionalny Łuków-Kropelki Rosy, który  istnieje od października 2005 roku. Działa w ramach Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego Nasz Region przy Ośrodku Sportu i Rekreacji w Łukowie. Zespół skupia dzieci w wieku od 4 do 16 lat. W repertuarze  grup tanecznych  znajdują się piosenki oraz tańce ludowe i narodowe. Dyrektorem i choreografem zespołu jest Renata Pawlikowska, a kierownikiem muzycznym Przemysław Oskroba. Dziecięcy Zespól Regionalny Łuków-Kropelki Rosy wielokrotnie prezentował polską kulturę przed publicznością w kraju i za granicą. Wielokrotnie występował na festiwalach  w Austrii, Bułgarii, Czechach, Czarnogórze, Grecji, na Litwie, we Francji i we Włoszech.

Zespół przedstawił następujące 

 W dniu dzisiejszym Dziecięcy Zespól Regionalny ?Łuków-Kropelki Rosy? powitał mieszkańców Trzebieszowa  Polonezem. Następnie Martyna Czerepińska zaśpiewała piosenkę To i hola, Patrycja Nieroda wykona utwór pt. Róża, Weronika Krzemińska i Julia Bryła zaśpiewają piosenkę Pognała wołki, Średnia grupa zaśpiewała Lipkę i zatańczyła  Suitę Lubelską.

Dziecięcy Zespól Regionalny Łuków – Kropelki Rosy rozpoczął swoją działalność w Łukowie, aktualnie młodzi artyści ćwiczą także w innych miejscowościach m.in. w Trzebieszowie. Przedstawiciele z grupy trzebieszowskiej w ubiegłym roku prezentowali polski folklor na koncercie we włoskim Rimini, a w tym roku będą reprezentowali nasz kraj na festiwalu w Chorwacji.

Na zakończenie  Dziecięcy Zespól Regionalny Łuków – Kropelki Rosy zaprezentował tańce i piosenki z regionu śląskiego.

Uczniowie  klasy III, ze Szkoły Podstawowej w Trzebieszowie w  wakacyjnym składzie:

Emilia Borkowska, Amelia Borkowska, Magda Kowalczyk, Kornelia Matejek, Lena Podołowska, Iga Sierpień, Mateusz Śledź, Kacper Gruchała, Wojciech Grudziński, Juliusz Kryński zaprezentowali krótki  układ taneczny z szarfami. 

Podlaskie Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznych Trzaskawica, którego celem jest propagowanie wiedzy o wczesnośredniowiecznej Polsce przedstawiało przez cały czas trwania festynu wioskę środniwieczną:

 Zespół wokalny w składzie: Ola Szczygielska,Ola Osiak, Eliza Wysokińska, Magda Szmulik, Kinga Podgajna, Oliwia Caban, Weronika Kowalczyk, Marta Osiak, Kamil Majewski, Magda Izdebska, Karolina Krasuska, Andżelika Orzyłowska wykonali piosenki: Radość najpiękniejszych lat, Idealnie i Śpiewam i tańczę.

Uczniowie Studia Edukacji Muzycznej przedstawili:

Kacper Kowalczyk- Galop, Aleksandra Zarzycka – Oczy czarne, Patrycja Dudek- Walc Szostakiewicza, Aleksander Dudek- Walczyk Agnieszki

Zespół Zaścianek działa przy Gminnym Ośrodku Kultury w Trzebieszowie od 2004 roku. Od początku swojej działalności bierze udział w licznych imprezach organizowanych na terenie gminy i nie tylko. Posługuje się własnymi tekstami.

Na koniec wystąpił dla publiczności Zespół Mejk, któremu nie przeszkadzała zupełnie aura …

Dziękujemy sponsorom dzisiejszej uroczystości:

FOTOGALERIA

Skip to content