5 dniowa wycieczka dla SP Mikłusy . Wygrana w konkursie…

W dniach 14-18 października 2019r. w nagrodę za zajęcie I miejsca w ogólnopolskim konkursie pt. Podróżuj, zwiedzaj, odkrywaj zorganizowanym przez Urząd Transportu Kolejowego w Warszawie, uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. ks. Tadeusza Adama Leszczyńskiego w Mikłusach uczestniczyli w ?Zielonej Szkole?, zorganizowanej na Pojezierzu Gnieźnieńskim. Wycieczka trwała 5 dni.

Pierwszego dnia po przyjeździe do Ośrodka Wypoczynkowego ?Zatoka Zabłockich? uczniowie zostali zapoznani z terenem wokół ośrodka. Brali też udział w grach i zabawach zorganizowanych na terenie ośrodka.

Drugiego dnia dzieci zwiedzały Stare Miasto w Gnieźnie, zabytkową Katedrę Gnieźnieńską,  a także Muzeum Zabytków Kultury Technicznej oraz Parowozowni w Gnieźnie. W tym dniu odbyły się także zajęcia przeprowadzone w ramach kampanii ?Kolejowe ABC?. Każdy uczestnik ?Zielonej Szkoły? otrzymał pakiet edukacyjny zawierający m.in. odblask, książkę edukacyjną, kredki oraz Rogatka- maskotkę programu. Po zajęciach dzieci uczestniczyły w zajęciach sportowych oraz karaoke.  

Trzeciego dnia uczestnicy ?Zielonej Szkoły? mieli możliwość jazdy kolejką wąskotorową z miejscowości Żnin do Wenecji. W Wenecji uczniowie zwiedzali Muzeum Kolei Wąskotorowej. Następnie pojechali do osady w Biskupinie, gdzie uczestniczyli w warsztatach z kuchni średniowiecznej oraz piekli kiełbaski przy ognisku. W tym dniu na terenie ośrodka odbyła się także dyskoteka.

Czwartego dnia uczniowie byli na wycieczce w Toruniu, gdzie zwiedzili Stare Miasto, pomnik Kopernika, Krzywą Wieżę, Ruiny Zamku Krzyżackiego a także brali  udział w warsztatach, które odbyły się w Muzeum Piernika, gdzie poznali tradycję wypieku toruńskiego piernika a także sami mogli zrobić pierniki. Po wypieczeniu pierników dzieci udały się do Domu Legend, gdzie średniowieczna historia miasta przedstawiana została w formie interaktywnych występów kostiumowych. Po powrocie do ośrodka odbyły się zajęcia sportowe oraz ognisko pożegnalne, połączone z podsumowaniem ?Zielonej Szkoły?. 

Ostatniego dnia uczniowie zwiedzali Mysią Wieżę w Kruszwicy, zobaczyli Jezioro Gopło i udali się w podróż do domu.

 Podczas ?Zielonej Szkoły? uczniowie mogli się wiele nauczyć oraz zobaczyć dużo pięknych zakątków. Dzięki wspaniałej pogodzie plan wycieczki został w pełni zrealizowany.

Na ?Zielonej Szkole? uczniami opiekowali się: pani Agata Izdebska-Sierpień, pan Marek Kulpa oraz organizatorzy konkursu.
Opr. Agata Izdebska-Sierpień

 

FOTOGALERIA

 

Skip to content