Bezpieczeństwo to dla nas priorytet

Komenda Powiatowa Policji w Łukowie ma pięć nowych radiowozów. Trzy z nich będą służyły funkcjonariuszom z komendy w Łukowie. Dwa kolejne ? policjantom z komisariatów w Adamowie i w Stoczku Łukowskim. Nowe auta to ople astry typu combi, z silnikami 1,6 i o mocy 200 KM. Jedną z gmin, która sfinansowała zakup radiowozów była Gmina Trzebieszów. Wójt Gminy Mirosław Szekalis uczestniczył w uroczystym przekazaniu radiowozów funkcjonariuszom Policji.

W czwartek 3 stycznia w Komendzie Powiatowej Policji w Łukowie odbyło się spotkanie, na które zaproszeni zostali samorządowcy z powiatu łukowskiego.  Wójtowie z poszczególnych gmin oraz burmistrz Łukowa i wicestarosta łukowski zostali zaproszeni, aby wziąć udział w oficjalnym przekazaniu nowych radiowozów. Występowali w roli ?sponsorów?. To dzięki temu, że na konto Wojewódzkiego Funduszu Wsparcia Policji zostały przekazane pieniądze z poszczególnych samorządów, można było zakupić nowe auta. Komendant łukowskiej jednostki nadkomisarz Leszek Misiak dziękował za finansowe wsparcie i wręczył wszystkim samorządowcom pamiątkowe statuetki. Oni natomiast przekazali policjantom kluczyki do aut. Nowe radiowozy poświęcił ksiądz proboszcz Antoni Pietruszka.

Nowe radiowozy to ople astry typu combi. Każdy z samochodów kosztował 85 tys. zł. W sumie wydano na nie 425 tys. zł. Samorządy sfinansowały ponad 40 procent tej kwoty, przekazując na zakup aut dokładnie 174 tys. zł. Pozostałą kwotę przekazała Komenda Główna Policji. Jak podkreślał komendant Leszek Misiak, to ?inwestycja w bezpieczeństwo?, a ona na pewno się opłaca.

Podczas spotkania policjanci odebrali też dwa nowe urządzenia do przeprowadzania przesiewowego badania stanu trzeźwości kierowców. Zakupiła je dla komendy gmina Łuków. W ciągu ubiegłego roku jeszcze jedno takie urządzenie, które już służy policjantom w pracy, zakupiła gmina Trzebieszów.

Po dostawie nowych aut, łukowska policja będzie miała do dyspozycji 31 oznakowanych i nieoznakowanych aut oraz dwa motocykle. Nowe radiowozy, jak mówi komendant Leszek Misiak, bardzo się przydadzą łukowskim policjantom, którzy w ciągu roku pokonują w wozach służbowych dystans miliona kilometrów.

 
Skip to content