Ćwiczenia OSP w Gminie Trzebieszów

W dniach 21-23 października 2019 roku w miejscowości Płudy, odbyły się ćwiczenia z udziałem jednostek OSP z terenu Gminy Trzebieszów na terenie ZM Wierzejki. Gospodarzem ćwiczeń był Jan Zdanowski ? współwłaściciel Zakładu Mięsnego ?Wierzejki? jednocześnie Wiceprezes OSP Wierzejki.

W ćwiczeniach udział wzięli członkowie Państwowej Straży Pożarnej z Łukowa,              OSP Wierzejki, OSP Kurów, OSP Trzebieszów, OSP Celiny, OSP Karwów. Celem ćwiczeń było zgranie różnych  podmiotów i osób związanych z przeprowadzeniem akcji ratowniczej w czasie pożaru na danym obiekcie wraz z ewakuacją osoby poszkodowanej i udzielenie jej pomocy przedmedycznej. Szkolenia tego typu są niezbędne, aby jednostki OSP były przygotowane na wszelkie zdarzenia. Życzymy jednak,  aby nigdy druhowie nie musieli z tych doświadczeń korzystać.

Skip to content