Ćwiczenia OSP w Trzebieszowie

W dniu 8 września 2015 roku odbyły się ćwiczenia zgrywające dla jednostek wchodzących w skład Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego i pozostałych jednostek OSP z gminy Trzebieszów.

FOTOGALERIA

 

Założeniem ćwiczeń był hipotetyczny wybuch pożaru na drugiej kondygnacji Szkoły Podstawowej w Jakuszach podczas zajęć szkolnych. W wyniku pożaru powstało zadymienie utrudniające ewakuację dzieci ze szkoły. Tymczasem obok szkoły dochodzi do wypadku drogowego, w wyniku którego zostają poszkodowane dwie osoby. Zaistniała ? na szczęście wymyślona ? sytuacja wymagała konieczności użycia znacznych sił i środków straży pożarnej, pogotowia ratunkowego i policji. Na ćwiczenia wezwane zostały jednostki OSP z Wierzejek, Kurowa, Trzebieszowa, Wylan, Zembrów, Popław, Karwowa, Celin, Gołowierzchów, Nurzyny, Szaniaw Poniat i Szaniaw Matys. Wszyscy strażacy spisali się na przysłowiowy medal, a mieszkańcy mając strażaków ochotników zawsze gotowych do pomocy i nieustannie podnoszących swoje kompetencje zyskali poczucie bezpieczeństwa.

Skip to content