Do wygrania dotacje Fundacji BGK na projekty edukacyjne dla dzieci wiejskich – rozpoczynamy nabór wniosków w konkursie grantowym “Na dobry początek!”

Nawet 10 tysięcy złotych można wygrać na projekty edukacyjne dla dzieci 2-8 lat. ? Konkurs skierowany jest do fundacji, stowarzyszeń, bibliotek oraz ośrodków kultury, sportu i rekreacji w małych miejscowościach. ? Konkurs Na dobry początek? po raz 9. organizuje Fundacja BGK, nabór wniosków trwa do 12 września 2016 r.

Rusza 9. edycja konkursu grantowego – Na dobry początek! – , którego organizatorem jest Fundacja BGK. Do 12 września br. o dotacje mogą ubiegać się fundacje, stowarzyszenia, biblioteki publiczne oraz ośrodki kultury, sportu i rekreacji  z siedzibą na terenach wiejskich lub w miejscowościach do 20 tys. mieszkańców.

Celem programu jest  wyrównywanie szans edukacyjnych dzieci wiejskich i z małych miejscowości oraz wspieranie społeczności lokalnych w tworzeniu inspirującego otoczenia do rozwoju dzieci, w tym integracji dzieci  z rodzin o niskim statusie społeczno-ekonomicznym oraz integracji wielopokoleniowej.

W programie ?Na dobry początek!? zachęcamy osoby pracujące z dziećmi do sięgania po nowatorskie metody pracy z dziećmi, sprzyjające interakcjom między dziećmi i rozwijające kompetencje takie jak umiejętność komunikacji i współpracy w grupie, kreatywność, inicjatywność, empatia i odpowiedzialność oraz sprzyjające aktywności ruchowej.

Dofinansowanie w wysokości od 3 do 10 tys. zł można przeznaczyć na przygotowanie i prowadzenie zajęć dla dzieci w wieku 2-8 lat, porady specjalistyczne dla dzieci i warsztaty dla rodziców. Autorzy nagrodzonych projektów będą uczestniczyć w warsztatach nt. integracyjnych metod pracy w grupie.

Organizacje zainteresowane udziałem w programie grantowym ?Na dobry początek? powinny złożyć wniosek do 12 września br. za pomocą formularza on-line dostępnego na stronie https://dotacje.fundacjabgk.pl/

Projekty będą oceniane przez komisję konkursową z udziałem ekspertów w dziedzinie edukacji pod względem kryteriów takich jak: trafność, logika i przydatność, partnerstwo ? wykorzystanie zasobów lokalnych i współpraca z innymi organizacjami,  zaangażowanie rodziców i integracja wielopokoleniowa, nowatorskość projektu w środowisku lokalnym, doświadczenie, klarowność budżetu. Dodatkowe punkty będą przyznawane dla instytucji mających siedzibę w gminach o niskich dochodach na jednego mieszkańca. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone do 31 października br., a realizacja nagrodzonych w konkursie projektów nastąpi od stycznia do czerwca 2017 roku. 

 

Skip to content