Dołącz do akcji #zostańwdomu

Dołącz do akcji #zostańwdomu

Uczniu i studencie ? #zostańwdomu i ogranicz kontakty towarzyskie!

 
Dwutygodniowa przerwa w zajęciach w szkole i na uczelni to nie wakacje ani ferie. To czas, w którym musimy zrobić wszystko, aby nie dochodziło do kolejnych zarażeń koronawirusem. Dlatego pozostań w domu, nie spotykaj się ze znajomymi, nie przesiaduj w galeriach handlowych, kinach i kawiarniach. Oprócz tego ? dbaj o higienę i często myj ręce wodą z mydłem. Pamiętaj, że to również od Ciebie zależy, czy wirus będzie rozprzestrzeniał się dalej!
 

Od 12 do 25 marca zajęcia w szkołach i na uczelniach zostały zawieszone. Powód jest prosty ? nie chcemy, abyście byli narażeni na zakażenie koronawirusem. Nie chcemy również, aby wirus zarażał kolejne osoby. 
Dlatego musisz pamiętać, że odwołanie lekcji, ćwiczeń czy wykładów nie oznacza, że możesz w tym czasie spotykać się ze znajomymi i nadrabiać towarzyskie zaległości!
 

Korona party i wypad do Zakopanego? Odpuść sobie!

Imprezy typu ?Korona party? lepiej przełożyć na później ? kiedy wirus nie będzie nam już zagrażał. Dlatego też w najbliższym czasie zrezygnuj z wszelkich spotkań towarzyskich i:

Zajęcia zdalne i nauka w domu

Nauczyciele i wykładowcy akademiccy mogą przesyłać swoim uczniom i studentom materiały do pracy w domu. Wszystko po to, aby koronawirus nie wpłynął na realizację programów nauczania.
 
Szkoły
 
Przerwa w funkcjonowaniu szkoły nie oznacza dni wolnych od nauki. Przeczytaj ulubioną książkę, uzupełnij swoje wiadomości lub rozwijaj kompetencje. Skorzystaj przy tym z darmowej platformy epodreczniki.pl i materiałów rekomendowanych przez Twojego nauczyciela.
Więcej informacji: https://epodreczniki.pl/
 
Uczelnie
 
Zajęcia na uczelniach mogą być realizowane zdalnie. Oprócz tego naukowcy, doktoranci lub przyszli doktoranci mogą prowadzić działalność naukową. Zawieszenie zajęć nie ogranicza prowadzenia badań.
Studenci i nauczycieli akademiccy będą także mogli skorzystać z platformy e-learningowej Navoica. 
Więcej informacji: www.navoica.pl oraz pod adresem e-mail: //mooc_help [at] opi.org.pl/”>mooc_help [at] opi.org.pl.
 
#zostajęwdomu

Skip to content