DOŻYNKI GMINNO-PARAFIALNE W SZANIAWACH. Msza Święta, poświęcenie wieńców dożynkowych

Uroczystości rozpoczęły się od poświecenia wieńców dożynkowych oraz Mszy św. Eucharystii przewodniczył proboszcz parafii Szaniawy ks. Jan Grzesiak.

– Wieś się zmienia. Jest coraz mniej gospodarzy. Pojawia się nowoczesny sprzęt rolniczy. Spada ranga dożynek. Zapominamy o tym, że to Bóg daje wzrost. Naszym zobowiązaniem jest przekazać wiarę,  tradycję i miłość do Ojczyzny – mówił w homilii dyrektor  Katolickiego  Zespołu  Edukacyjnego w Siedlcach ks. Paweł Siedlanowski.

FOTOGALERIA

Dalsza część uroczystości dożynkowych odbyła się na placu szkolnym. Po prezentacji wieńców dożynkowych starostowie dożynek Monika Jasińska i Grzegorz Szczygielski na ręce Wójta Gminy Trzebieszów Mirosława Szekalisa i proboszcza parafii Szaniawy ks. Jana Grzesiaka przekazali chleb upieczony z mąki z tegorocznego zboża. 

Zaprezentowano wieńce dożynkowe z poszczególnych wsi

LGD RAZEM
współorganizator Dożynek Gminno-Parafialnych w Szaniawach

Skip to content