Finał akcji Polacy – Rodakom

517 paczek trafi z powiatu Łukowskiego, w tym m.in z Gminy Trzebieszów do polskich rodzin mieszkających na Ukrainie i Białorusi. To efekt akcji charytatywnej Polacy – Rodakom, którą zorganizował już po raz 19. senator Stanisław Gogacz. Na jego apel odpowiedziały dzieci, młodzież i dorośli z całego powiatu, w tym z gminy Trzebieszów. Łukowski finał akcji odbył się w sobotę 15 grudnia.

Już od kilku lat mieszkańcy Łukowa i powiatu łukowskiego chętnie włączają się w akcję senatora Stanisława Gogacza, Polacy ? Rodakom. Jej główny cel to zebranie darów i przygotowanie paczek dla polskich rodzin mieszkających na Ukrainie i na Białorusi. Łukowską akcją koordynują pracownicy biura senatora, którego dyrektorem jest Anna Szczygieł. To tam trafiają dary i paczki przygotowywane m.in. w przedszkolach i szkołach. W każdej paczce są artykuły spożywcze i pluszaki oraz to, co bardzo ważne, czyli listy i opłatek.

Od kilku już lat w Łukowie odbywają się spotkania, na których przekazywane są dary. Finał tegorocznej akcji odbył się w sobotę 15 grudnia. Za wszystkie zebrane dary dziękował osobiście senator Stanisław Gogacz. Gościem łukowskiego finału był konsul Krzysztof Rosiński z Konsulatu Generalnego RP w Brześciu. Wspólnie ze swoimi pracownikami zabrał ze sobą 100 paczek, które trafią do polskich rodzin mieszkających w Brześciu i okolicach.

W akcji z inicjatywy Wójta Gminy Trzebieszów Mirosława Szekalis wzięli udział uczniowie szkoły Podstawowej w Trzebieszowie, Dębowicy, Mikłusach i Celinach oraz druhowie OSP Nurzyny . Bardzo dziękujemy za wsparcie.

fot. podlasie24.pl

 

Skip to content