Finał konkursu ” Jestem bezpieczny bo słucham Komisarza Misia”

Wartościowe nagrody trafiły do zwycięzców konkursu plastycznego zorganizowanego przez łukowskich policjantów na terenie gminy Trzebieszów. W konkursie uczestniczyły dzieci z najmłodszych klas szkół podstawowych. Komendant Powiatowy Policji w Łukowie podinspektor Leszek Misiak wraz z Wójtem Gminy Trzebieszów Mirosławem Szekalis wręczyli zwycięzcom i uczestnikom nagrody i gratulacje.

Policjanci z Wydziału Prewencji łukowskiej komendy wraz z przedstawicielami Gminy Trzebieszów zorganizowali konkurs plastyczny dla najmłodszych uczniów szkół podstawowych. Dzieci miały wykonać dowolną pracę artystyczną nawiązującą do tematu konkursu – ?Jestem bezpieczny bo słucham Komisarza Misia?. Prace miały nawiązywać do zagrożeń związanych z sięganiem po narkotyki, alkohol, nikotynę; przemocą i agresją oraz  związanymi z treściami zawartymi w internecie.

Wykonana samodzielnie przez dziecko praca mogła być zrobiona dowolną techniką, a każdy uczestnik mógł dostarczyć organizatorom tylko jedną kompozycję. Mimo takich ograniczeń do komisji konkursowej dotarło bardzo dużo prac. Wszyscy uczniowie włożyli ogrom starań i wykazali się niesamowitymi zdolnościami. Komisja konkursowa oceniając wszystkie prace uwzględniała samodzielność wykonania pracy, pomysłowość, walory artystyczne i estetyczne, materiały użyty do jej wykonania.

Organizatorzy konkursu przeprowadzili szereg spotkań z dziećmi i ich opiekunami dotyczących zagrożeń, z jakimi młodzi ludzie mogą spotkać się w swym codziennym życiu. Promowali rozwijanie postaw umożliwiających unikanie, zapobieganie i pokonywanie niebezpieczeństw, zapoznali dzieci z systemem działania służb i instytucji niosących pomoc w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia.

Konkursy na terenie gminy Trzebieszów zostały rozstrzygnięte w minionym tygodniu. Wszyscy uczestnicy dostali od organizatorów upominki. Zwycięzcy konkursu otrzymali tablety, uczniowie którzy zajęli drugie miejsca dostali głośniki bezprzewodowe, natomiast za zajęcie trzeciego miejsca smartwatche.

Z uwagi na bardzo wysoki poziom prac konkursowych w gminie Trzebieszów wyróżniono ich aż 19. Autorzy wyróżnionych prac otrzymali gry planszowe.

Wszystkim uczestnikom i laureatom gratulujemy! Zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach organizowanych przez łukowskich policjantów.

Skip to content