Gmina Trzebieszów – Gmina na 6

W tegorocznej edycji konkursu Gmina na 6 organizowanego przez Kurier Lubelski we współpracy z Marszałkiem Województwa Lubelskiego  Gmina Trzebieszów otrzymała wyróżnienie za realizację projektu Wykorzystanie odnawialnych źródeł energii.

– Jako samorządowiec z krwi i kości dobrze wiem, ile pracy kosztuje zrealizowanie unijnego projektu. Ile wysiłku trzeba włożyć od momentu, kiedy pojawi się w głowie pomysł do jego finału. Dlatego takie konkursy, w których nagradza się gminy, są potrzebne – mówił wicemarszałek województwa lubelskiego, Dariusz Stefaniuk.

Już po raz drugi Kurier Lubelski nagrodził najlepsze w regionie samorządy. Tym razem Kapituła ekspertów oceniała ich sprawność w pozyskiwaniu i wykorzystaniu dotacji z Unii Europejskiej.

Lista nagrodzonych i wyróżnionych gmin jest długa, ale jak mówił Dariusz Kotlarz, prezes Kuriera Lubelskiego zwycięzcami są wszyscy. I to nie tylko gminy, ale i mieszkańcy.

– Mam wrażenie, że czasami mieszkańcy nie do końca zdają sobie sprawę z tego, co państwo robicie – mówił do zebranych w Lubelskim Centrum Konferencyjnym samorządowców. – A przecież dzięki inwestycjom unijnym otoczenie pięknieje i ludzie angażują prywatne środki. Przy wyremontowanej drodze powstają nowe ogrodzenia, zadbane ogródki i stoją w nich ładne domy – dodawał.

Wyróżnienie odebrał Wójt Mirosław Szekalis. Cieszymy się.

źródło: Kurier Lubelski

https://kurierlubelski.pl/gminy-na-6-juz-nagrodzone-sprawdz-liste-zwyciezcow-zobacz-zdjecia-z-gali/ar/c3-14285481

Foto: Łukasz Kaczanowski

Skip to content