Gmina Trzebieszów jako pierwsza w województwie Lubelskim ma już gaz ze stacji redystrybucji gazu skroplonego.

Przy Zakładach Mięsnych w Płudach z inicjatywy Polskiej Spółki Gazowniczej z grupy kapitałowej PGNIG, przy współpracy Pana Marka i Jana Zdanowskich (ZM Wierzejki), i Wójta Gminy Trzebieszów powstała pierwsza w województwie lubelskim stacja redystrybucji skroplonego gazu. Gaz tutaj będzie rozprężany do postaci jaką znamy i dystrybuowany do odbiorców.

FOTOGALERIA
I etap zakończony. Stacja jest wybudowana, zakłady podłączone. W najbliższym czasie nastąpi stopniowa gazyfikacja miejscowości wokół zakładów. Docelowo cała Gmina Trzebieszów będzie mogła zostać objęta gazem.
II etap. Jak zapowiada Mirosław Szekalis, Wójt Gminy trzebieszów dzięki stacji w gminie ruszy proces gazyfikacji. Będzie on rozłożony na kilka lat.  Początek procesu gazyfikacji nastąpi przyszłym roku.


Inwestycja w całości jest finansowana przez PSG w ramach Programu Przyśpieszenia Inwestycji w Siec Gazową 2018-2022.

Jak podkreśla Marian Żołyniak prezes Polskiej Grupy Gazowej spółki należącej do PGNiG  stacja składa się z dwóch zbiorników kriogenicznych, parownicy oraz stacji redukcyjno – pomiarowej. Zbiorniki mogą pomieścić 60 metrów sześciennych skroplonego gazu. Będzie on dostarczany do Płud cysternami z Gazoportu w Świnoujściu. Oznacza to, ze na ziemię łukowska dotrze błękitne paliwo z USA i Kataru. 

 
Stacja w Płudach kosztowała blisko 4 mln zł, a jej budowa trwała 112 dni. W pierwszej kolejności odbiorcą gazu będzie Zakład Mięsny “Wierzejki”. To wszystko pomoże firmie w dalszym rozwoju. Aktualnie trwa warta 70 mln zł rozbudowa zakładu. Wzrosną moce produkcyjne. 
 
Cieszymy się, bo współpraca się opłaca. !!!
 
Skip to content