Gmina Trzebieszów: podróż uczniów z Dębowicy i Trzebieszowa

Uczniowie klas gimnazjalnych ze szkół podstawowych w Dębowicy i Trzebieszowie wybrali się wspólnie na wycieczkę do Szklarskiej Poręby i Czech. Z tej wyprawy nadesłali do nas relację i zdjęcia.

Uczniowie klas III oddziałów gimnazjalnych tuż po zakończeniu egzaminów wybrali się na wycieczkę. Jej organizatorem i kierownikiem była Agnieszka Izdebska, a opiekę nad młodzieżą sprawował Radosław Smyk. Jak czytamy w nadesłanej do nas relacji, uczniowie zwiedzali na początek Pragę, która jest skarbnicą stylów architektonicznych. Miasto to nie zostało zniszczone po II wojnie światowej i znajdują się tam budowle od wczesnego średniowiecza po współczesność. Obecnie Praga jest ośrodkiem administracyjnym, przemysłowym, handlowo-usługowym, akademickim, turystycznym i kulturalnym o znaczeniu międzynarodowym. Jest siedzibą większości czeskich urzędów centralnych w tym parlamentu, prezydenta i rządu.

FOTOGALERIA

Ważnym punktem wycieczki było Skalne Miasto w Górach Stołowych w Czechach: Skały Adrszpasko – Teplicki. Jest to zespół skalnych form ukształtowania powierzchni Ziemi: skałek, ambon, baszt czy grzybów skalnych, skupionych w pobliżu siebie i oddzielonych wąskimi rozpadlinami. Młodzież z Dębowicy i Trzebieszowa zwiedzała również Szklarską Porębę, poznawała Karkonosze i Wrocław.

źródło: www.podlasie24.pl

Skip to content