Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze dla jednostek OSP z terenu Gminy Trzebieszów.

W dniu 29 maja 2022 roku na terenie Szkoły Podstawowej w Jakuszach, odbyły się Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze dla jednostek OSP z terenu Gminy Trzebieszów zorganizowane przez Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP w Trzebieszowie, Wójta Gminy Trzebieszów Mirosława Szekalis oraz Państwową Powiatową Straż Pożarną w Łukowie.
 

 
 
Wśród zaproszonych gości przybyli: Senator RP Stanisław Gogacz, Radny Województwa Lubelskiego ? Ryszard Szczygieł, Wójt Gminy Trzebieszów ? Mirosław Szekalis, Sekretarz Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RR ? Paweł Lucht, Radny Powiatu Łukowskiego oraz Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP ? Jacek Krzyszczak, Radni Powiatu Łukowskiego ? Józef Głuchowski i Bartłomiej Bryk, Przewodniczący Rady Gminy Trzebieszów ? Andrzej Nurzyński, Radni z terenu Gminy Trzebieszów, Proboszcz Parafii Trzebieszów ? ks. Józef Sobotka oraz Jan Zdanowski ? współwłaściciel Zakładu Mięsnego ?Wierzejki?.
 
 
W zawodach udział wzięło ponad 100 druhów z 11 jednostek z terenu Gminy Trzebieszów tj. OSP Celiny, OSP Karwów, OSP Kurów, OSP Nurzyna, OSP Popławy-Rogale, OSP Szaniawy-Matysy, OSP Szaniawy-Poniaty, OSP Trzebieszów, OSP Wierzejki, OSP Wylany oraz OSP Zembry.
 
 
Rywalizacja składała się z biegu pożarniczego sztafetowego z przeszkodami oraz z ćwiczenia bojowego. Drużyny zagrzewała licznie zgromadzona publiczność, która mogła skorzystać także z licznych atrakcji w postaci (m.in. paintball-u oraz dmuchanych zamków).
Dodatkowo po Gminnych Zawodach Sportowo-Pożarniczych odbyły się pokazy ratownictwa technicznego jak i medycznego.
 
Wszyscy biorący udział otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez Wójta Gminy Trzebieszów, a dodatkowo trzy pierwsze zespoły otrzymały medale pamiątkowe oraz puchary. Zwycięska drużyna OSP Karwów otrzymała również Puchar Przewodni Wójta Gminy Trzebieszów.
Zwycięzcy zawodów:
1. OSP Karwów,
2. OSP Wierzejki,
3. OSP Trzebieszów.
 
 
W tym roku udział wzięły trzy Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze, które otrzymały po dyplomie oraz każda z osób dostała pamiątkowy medal.
Podium zawodów MDP:
1. OSP Karwów,
2. OSP Trzebieszów,
3. OSP Celiny.
Dziękujemy za udział mieszkańcom gminy, dziękujemy za wspieranie naszych jednostek OSP oraz zapraszamy na przyszłoroczne Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze dla jednostek OSP.
 
Więcej zdjęć na naszym profilu FB Gminy Trzebieszów
Skip to content