I GMINNE ZAWODY w BOCCIA o Puchar Wójta Gminy Trzebieszów. ZAPRASZAMY 10 września do Szaniaw

Wójt Gminy Trzebieszów Mirosław Szekalis zaprasza wszystkich chętnych do rywalizacji w BOCCIA podczas dożynek gminno-parafialnych, które odbędą się 10 września w Szaniawach.

POBIERZ: ZGŁOSZENIE DRUŻYNY NA ZAWODY

 

Regulamin:

UWAGA: Zgłoszenia zespołów do Urzędu Gminy Trzebieszów  do dnia 8 września do godziny 15.30 Kontakt: Sławomir Smolak (telefon 509199705). Zgłoszenia w formie papierowej należy dostarczyć w dniu zawodów. 

 CEL GRY:
– Celem gry jest wrzucenie na boisko bili białej a następnie umieszczenie w jej bezpośrednim sąsiedztwie jak największej ilości bil jednego koloru.
– Zawodnik rozpoczynający grę wyrzuca na boisko bilę białą i dorzuca swoją bilę jak najbliżej białej. Potem zagrywa przeciwnik. Następnie rzuca zawodnik tej drużyny, której bila znajduje się dalej od bili przeciwnika w stosunku do bili białej.
– Zawodnicy rzucając bile mogą przesuwać znajdujące się bile w grze, rozbijać ustawione już układy bil, starając się umieścić jak najwięcej bil swojego koloru przy bili białej.
– Po wyrzuceniu na plac gry wszystkich bil kończy się runda, a sędzia ogłasza wynik, który jest sumą ilości bil jednego koloru, znajdujących się najbliżej białej. Mecz kończy się po 6-ciu rundach ogłoszeniem wyniku.

CECHY SZCZEGÓLNE WYRÓŻNIAJĄCE BOCCIĘ:
Rzut bilą na boisko odbywać się może poprzez rzucenie, kopnięcie lub rzut przy pomocy sprzętu wspomagającego
 Zawodnicy mogą brać udział w grze stojąc lub siedząc (wózek, krzesło)
Etyka i atmosfera gry są podobne do tych, które panują podczas gry w tenisa. Publiczność jest mile widziana, jednak widzowie oraz zawodnicy nie biorący udziału w grze powinni zachować ciszę w momencie, w którym Zawodnik wykonuje rzut bilą

WYGRYWA TA DRUŻNA, KTÓREJ PIŁKA (danego koloru) BĘDZIE BLIŻEJ BIAŁEJ BILI

 

Skip to content