I Gminne Zawody w BOCCIA o puchar Wójta Gminy Trzebieszów

I Gminne Zawody o puchar Wójta Gminy Trzebieszów wygrał 6-cio osobowy zespół ?Aktywny Trzeciak, Grupa POWER BOYS i zespołem z sołectwa Wierzejki. W turnieju wzięło udział 11 zespołów 6-ciosobowych. Zawody zostały rozegrany podczas Dożynek Gminno-Parafialanych w Szaniawach.

FOTOGALERIA

 

CEL GRY:
? Celem gry jest wrzucenie na boisko bili białej a następnie umieszczenie w jej bezpośrednim sąsiedztwie jak największej ilości bil jednego koloru.
? Zawodnik rozpoczynający grę wyrzuca na boisko bilę białą i dorzuca swoją bilę jak najbliżej białej. Potem zagrywa przeciwnik. Następnie rzuca zawodnik tej drużyny, której bila znajduje się dalej od bili przeciwnika w stosunku do bili białej.
? Zawodnicy rzucając bile mogą przesuwać znajdujące się bile w grze, rozbijać ustawione już układy bil, starając się umieścić jak najwięcej bil swojego koloru przy bili białej.
? Po wyrzuceniu na plac gry wszystkich bil kończy się runda, a sędzia ogłasza wynik, który jest sumą ilości bil jednego koloru, znajdujących się najbliżej białej. Mecz kończy się po 6-ciu rundach ogłoszeniem wyniku.

CECHY SZCZEGÓLNE WYRÓŻNIAJĄCE BOCCIĘ:
? Rzut bilą na boisko odbywać się może poprzez rzucenie, kopnięcie lub rzut przy pomocy sprzętu wspomagającego
? Zawodnicy mogą brać udział w grze stojąc lub siedząc (wózek, krzesło)
? Etyka i atmosfera gry są podobne do tych, które panują podczas gry w tenisa. Publiczność jest mile widziana, jednak widzowie oraz zawodnicy nie biorący udziału w grze powinni zachować ciszę w momencie, w którym Zawodnik wykonuje rzut bilą

WYGRYWA TA DRUŻNA, KTÓREJ PIŁKA (danego koloru) BĘDZIE BLIŻEJ BIAŁEJ BILI

Skip to content