I REGIONALNY TURNIEJ KARATE KYOKUSHIN O PUCHAR WÓJTA GMINY TRZEBIESZÓW

I regionalny turniej karate kyokushin o puchar wójta gminy Trzebieszów zgromadził ok. 120 karateka z całego powiatu łukowskiego. Turniej karate zagościł w szkole podstawowej w Trzebieszowie gdzie odbywają się także zajęcia sekcji karate przy współpracy i gościnności Wójta Gminy p. Mirosława Szekalis, dyrekcji szkoły na czele z p. Jarosławem Makoszem.  Turniej podzielony został na kategorie : samurai walki na makarony, kumite  walki lekki kontakt , kata  układy formalne.

W trakcie zawodów odbyły się pokazy tameshiwari ( łamania twardych przedmiotów  – deski, cegły)  w którym wzięli udział najpierw najmłodsi trenujący , po czym odbyła się walka pokazowa walk i pokaz instruktorów zakończony tameshiwari z cegłami.

Łącznie było 29 kategorii gdzie każdy uczestnik turnieju mógł stanąć na podium i otrzymać dyplom, medal artystyczny, puchar oraz upominek.

Zawody organizowane przez łukowski klub karate kyokushin mawashi pod wodzą sensei Pawła Głowackiego.

Zawody miały na celu popularyzację sztuki walki jaką jest karate na terenie gminy Trzebieszów oraz dać możliwość współzawodnictwa sportowego trenującym.

 

FOTOGALERIA
(fot. dzięki uprzejmości: Pawel Głowacki / Jerzy Siwiec)

Skip to content