INFOGRAFIKA – Jak złożyć wniosek 500 + w Gminie Trzebieszów …

Wielkość kwot jakie będziemy przekazywać Państwu wymusza założenie konta bankowego. To istotny krok, aby szybko i efektywnie przekazywać Państwu środki z Programu 500 +

Druki do pobrania:

Druki w wersji papierowej będą wydawane od 1 kwietnia 2016 r. w Urzędzie Gminy  pokój 23,24,25 (II pietro)

Wniosek można wysłać pocztą, poprzez platformę E-PUAP, oraz poprzez bankowość elektroniczną (zobacz swój bank, czy jest w wykazie banków obsługujących program 500 +)

Jeśli okaże się, że twój wniosek ma braki albo błędy ? dostaniesz pisemne wezwanie do jego poprawienia lub uzupełnienia. Jeśli tego nie zrobisz, twój wniosek nie zostanie rozpatrzony i nie dostaniesz pieniędzy.

 


Od 2 lipca 2016 do 31 października 2016

Kiedy decyzja i pieniądze:

Na jaki czas zostaną przyznane pieniądze?

Kiedy złożyć kolejny wniosek?


Jeśli urodzi ci się kolejne dziecko ? w dowolnym momencie

Kiedy decyzja i pieniądze:

Na jaki czas zostaną przyznane pieniądze?

Kiedy złożyć kolejny wniosek?


 

Jeśli dochód na jedną osobę w rodzinie wzrośnie i będzie wyższy niż 800 zł albo 1200 zł netto miesięcznie (jeśli co najmniej jedno z twoich dzieci ma orzeczoną niepełnosprawność)  powiadom o tym urząd gminy. Wtedy nie możesz już dostawać pieniędzy na pierwsze dziecko. Jeśli tego nie zrobisz  dostaniesz wezwanie do zwrotu pieniędzy razem z odsetkami.

Jeśli po złożeniu wniosku twoja sytuacja się zmieni, na przykład weźmiesz rozwód, i masz wątpliwości, czy wpływa to na wypłatę pieniędzy z programu Rodzina 500+  skontaktuj się z urzędem gminy.

Jeśli okaże się, że Twój wniosek ma braki albo błędy – dostaniesz pisemne wezwanie do jego poprawienia lub uzupełnienia. Jeśli tego nie zrobisz, twój wniosek nie zostanie rozpatrzony i nie dostaniesz pieniędzy.


Ile zapłacisz

Usługa jest bezpłatna


 Polecamy artykuł  uszczegóławiający te kwestie

500 zł na dziecko, kryteria i wnioski. Jak dostać świadczenie?

Skip to content