IV Powiatowy Zjazd OSP RP w Łukowie

W sobotę 19 listopada w Domu Kultury- Pomnik Czynu Bojowego Kleeberczyków w Woli Gułowskiej odbył się IV Powiatowy Zjazd Ochotniczych Straży Pożarnych.

Głównym celem zjazdu było wybranie nowych władz na kolejną 5-letnią kadencję.

W wydarzeniu wzięło udział ponad stu strażaków i zaproszonych gości. W obradach uczestniczyli m.in. poseł Krzysztof Głuchowski, zastępca komendanta wojewódzkiego PSP Szczepan Goławski, komendant powiatowy PSP Tomasz Majewski, ks. kapelan Roman Sawczuk oraz starosta łukowski Janusz Kozioł będący zarazem prezesem powiatowych struktur OSP. Zjazdowi przewodniczyli i sprawnie poprowadzili obrady druhna Barbara Rosa z OSP Stoczek Łukowski i druh Sławomir Skwarek z OSP Adamów (Wójt Gminy). W przemówieniach zwracano uwagę na stan faktyczny jednostek OSP w powiecie i kraju, podkreślano ich rolę w systemie ratownictwa. Mówiono także o problemach z których na pierwszy rzut wysuwają się te związane ze specjalistycznym sprzętem, choć podkreślano, że w ostatnich latach nastąpiła w tej materii znacząca poprawa. Kulminacyjnym punktem zjazdu były wybory, które wyłoniły władze powiatowe OSP.

 

Powołano również skład członkowski prezydium w skład którego weszli Marek Czub, Waldemar Bancerz, Wacław Śledź, Władysław Mika, Piotr Lendzion, Mieczysław Gałęzowski i Stanisław Balak. Wybranym druhom strażakom życzymy owocnej pracy.

Skip to content