IV Rodzinny Festyn Trzeźwości “Nie ulegam nałogom- zyje zdrowo”

ŻYJMY ZDROWO, BAWMY SIĘ NA TRZEŹWO

Nie ulegam nałogom, żyję zdrowo – pod takim hasłem odbył się dnia 29 lipca 2018 roku IV Rodzinny Festyn Trzeźwości w Trzebieszowie, zorganizowany pod patronatem Wójta Gminy Trzebieszów oraz Gminnej Komisji Profilaktyki Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Trzebieszowie.

Gościem specjalnym tegorocznego festynu była Anna Golędzinowska – modelka, aktorka, prezenterka telewizyjna, autorka wielu książek, m.in. Ocalona z piekła, która przyjechała na zaproszenie GKPiRPA bezpośrednio z Włoch, gdzie obecnie zamieszkuje.

Swoja obecnością zaszczycił również Poseł RP Krzysztof Głuchowski.

Głównym celem festynu było kształtowanie w społeczeństwie umiejętności spędzania wolnego czasu z całą rodziną, bez używek i alkoholu.

 

Festyn rozpoczął się Mszą św. w miejscowym kościele parafialnym, podczas której swoje świadectwo wygłosiła Anna Golędzinowska.

Następnie wspólną zabawę rozpoczęto na placu przy szkole podstawowej w Trzebieszowie Drugim.

Imprezie towarzyszyły pokazy policyjne, strażackie, występy artystyczne oraz wspólna zabawa przy muzyce.

Dla rodzin przygotowane były liczne zabawy i konkursy, dmuchana zjeżdżalnia i plac zabaw, basen z piłeczkami dla najmłodszych oraz dla nieco starszych dzieci byk rodeo, łódeczki wodne i euro-bungee. Ze wszystkich atrakcji nasze pociechy mogły korzystać za darmo oraz bez ograniczeń.

Ważnym punktem spotkania był także punkt konsultacyjny, w którym dyżurował  prowadzący w Katolickim Radiu Podlasie Audycję Trzeźwiejących Alkoholików Lech. W punkcie medycznym natomiast można było zbadać ciśnienie krwi oraz poziom glukozy, prowadzona była również edukacja zdrowotna dotycząca zdrowego stylu życia, zapobiegania chorobom układu krążenia i cukrzycy oraz pogadanka na temat badań profilaktycznych.

Poza strawą duchową można było skosztować pysznego bigosu, strażackiej grochówki przygotowanej przez OSP Nurzyna oraz słodkości, które przygotowały Panie ze Stowarzyszenia ?Aktywnych Trzeciak?.

Wspólnie spędzony czas sprawił dużą radość dzieciom oraz przybyłym gościom.

Organizatorzy serdecznie dziękują sponsorom oraz wszystkim, dzięki którym mogliśmy mile spędzić niedzielne popołudnie.

Festyn został sfinasnowany ze środków Gminnej Komisji Profilaktyki Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Trzebieszowie oraz loklanych sponsorów.

FOTOGALERIA

Podczas IV Rodzinnego Festynu Trzeźwości “Nie ulegam nałogon – zyje zdrowo” rozegrany został Turniej Siatkówki Plażowej drużyn mieszanych o Puchar Wójta Gminy Trzebieszów. 

wyniki:

Kolejność miejsc: I miejsce – “Team” Łuków
II miejsce – “Mamuśki” Trzebieszów
III miejsce – “Farciary”
IV miejsce – Niepokonani
V miejsce – Szaniawy.
Najlepszą zawodniczką turnieju została wybrana Katarzyna Wysokińska.

FOTOGALERIA

 

 

Skip to content