Kobiety z Gminy Trzebieszów na VIII Forum Kobiet Aktywnych.

1-2 lipca 2016r Kobiety z Gminy Trzebieszów uczestniczyły w VIII Forum Kobiet Aktywnych. Tegoroczne forum miało miejsce w gminie Urszulin  (powiat  włodawski).

 Forum Kobiet Aktywnych, to coroczna konferencja upowszechniająca aktywność kobiet
na obszarach wiejskich naszego województwa, w różnych sferach działalności, w tym społeczno- kulturalnej. Forum promuje postawy kobiet kreatywnych, otwartych i energicznych, którym na sercu leży dobro środowiska lokalnego. Motywem przewodnim tegorocznego VIII Forum była Transgraniczna Aktywność Kobiet. 

Organizatorom udało się zaprosić podróżniczki, kobiety z innych krajów mieszkające
w Polsce, które pokazały różnorodność aktywności. Poprzez szereg wydarzeń takich jak: spektakle teatralne, recitale, wystawy rękodzieła, wernisaże oraz warsztaty artystyczne organizatorzy  zbudowali most akceptacji różnorodności. 

Kobiety z gminy Trzebieszów promowały gminę, między innymi poprzez  prezentację własnych wyrobów kulinarnych na przygotowanym stoisku.

FOTOGALERIA

W Forum Kobiet Aktywnych w Urszulinie wzięły udział panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Trzebieszowie.  W wyjedzie wzięło udział łącznie 26 osób z Gminy Trzebieszów.  Nasze panie z KGW przygotowały stoisko, na którym prezentowały produkty regionalne 😉 własnej produkcji, które cieszyły się powodzeniem wśród uczestników.

“Wyjazd był bardzo udany, pokazał nam, jak można organizować aktywność kobiet na wsi. Mogłyśmy podejrzeć, jak inne grupy kobiet z terenu Lubelszczyzny aktywizują swoje lokalne środowiska” – powiedziała Pani Ania Mościcka. Na przyszły rok KGW  już zaplanowało udział  w Forum.

 

 

Skip to content