Kolejne pieniądze dla Gminy Trzebieszów – na inwestycje wodno-kanalizacyjne

Premier Mateusz Morawiecki poinformował o przekazaniu 4 mld zł na inwestycje wodno-kanalizacyjne.

Rząd przeznaczy 4 mld zł na inwestycje wodno-kanalizacyjne. Gmina Trzebieszów spośród 1714 gmin otrzyma dodatkowe fundusze. Pieniądze zostaną przekazane jeszcze w tym roku. Rządowy Program Polski Ład zmienia oblicze Polski. To kolejne środki z budżetu państwa, które poprawią komfort życia Polaków. Podniesienie standardów życia Polaków w praktyce, to jedno z głównych działań w ramach Polskiego Ład. Cieszymy się.

Gmina Trzebieszów otrzyma 3.247.266 zł

Gminy Powiatu Łukowskiego łącznie otrzymają prawie 2??8?? mln zł
?? Gmina Adamów 1.776.667 zł
?? Gmina Krzywda 3.278.661 zł
?? Gmina Łuków 5.186.000 zł
?? Gmina Serokomla 300.000 zł + 1.325.725 zł
?? Gmina Stanin 583.224 zł + 5.186.000 zł
?? Gmina Stoczek Łukowski 2.240.325 zł
?? Gmina Trzebieszów 3.247.266 zł
?? Gmina Wojcieszków 372.659 zł + 2.728.130 zł
?? Gmina Wola Mysłowska 300.000 zł + 1.207.175 zł

Serdeczne podziękowania składamy na ręce Pana Premiera Mateusza Morawieckiego, Senatora RP Stanisława Gogacza, Posła na Sejm RP Sławomira Skwarka i Radnego Sejmiku Województwa Lubelskiego  Ryszarda Szczygła.  Owocna współpraca na każdym polu przynosi efekty.

______________________________________________

Inwestycje wodno-kanalizacyjne w 1714 gminach

? Wykorzystując dobry stan finansów publicznych, przeznaczamy kolejne 4 mld zł na inwestycje kanalizacyjno-wodociągowe. Ponad 1700 gmin otrzyma wsparcie, które oparte będzie o obiektywne kryteria ?  mówił premier Mateusz Morawiecki. Jak dodał, to wsparcie w ciągu 2-3 lat zmieni możliwości dostępu do czystej wody i pozwoli skanalizować tereny do tej pory nieskanalizowane.

Kolejne środki z budżetu państwa na poprawę komfortu życia Polaków

Wszyscy Polacy, niezależnie od miejsca zamieszkania, powinni mieć taki sam dostęp do podstawowych usług, gwarantujących komfort życia. Niestety różnice między mieszkańcami wielkich miast i mniejszych gmin są nadal zauważalne. Stąd rządowe inwestycje, które gwarantują zrównoważony rozwój całej Polski.

Rząd zdecydował, by wesprzeć dodatkowymi środkami regiony, które najbardziej tego potrzebują. Samorządy otrzymają środki automatycznie, bez konieczności składania wniosków. Dodatkowe środki trafią do gmin jeszcze w tym roku. Będzie je można przeznaczyć zgodnie z potrzebami i wydać w latach 2021-2024. To kolejne środki z budżetu państwa mające na celu poprawę komfortu życia mieszkańców.

Aż 1714 gmin w całej Polsce otrzyma wsparcia o łącznej wysokości 4 mld zł.

  • 1 mld zł zostanie przeznaczony na projekty wspierające wodociągi i zaopatrzenie w wodę.
  • 3 mld zł na inwestycje związane z kanalizacją.

Te środki to jednocześnie poprawa jakości życia mieszkańców gmin oraz troska o środowisko. Inwestycje wodno-kanalizacyjne przekładają się bezpośrednio na dostęp do bieżącej wody i oczyszczanie ścieków.

Korzyści z Polskiego Ładu

Rządowy Program Polski Ład to nie tylko wsparcie inwestycji wodno-kanalizacyjnych, ale też Program Inwestycji Strategicznych. Premier Mateusz Morawiecki pod koniec października ogłosił wyniki pierwszego naboru, w którym przyznano ponad 23 mld zł na inwestycje w samorządach.

Program Polski Ład zapewni lepszą i bardziej dofinansowaną służbę zdrowia, niższe podatki, a zarazem wyższe płace Polaków. Rządowy plan rozwoju pomoże nam wyjść z kryzysu wywołanego pandemią COVID-19 i zrobić epokowy skok cywilizacyjny.

 

Skip to content