Konkurs: “Spisowa krzyżówka językowa”

Urząd Statystyczny w Lublinie realizujący Powszechny Spis Rolny, zaprasza uczniów klas 7-8 szkół podstawowych do wzięcia udziału w konkursie ?Spisowa krzyżówka językowa?. Celem konkursu jest m.in. poszerzenie kompetencji językowych uczniów z zakresu słownictwa z języka angielskiego, związanego z zagadnieniami objętymi Powszechnym Spisem Rolnym, który trwa od 1 września do 30 listopada 2020 r. i dotyczy ponad 1,5 miliona gospodarstw rolnych w całej Polsce.

Do wygrania są atrakcyjne nagrody ? gadżety związane z prowadzonym do końca listopada Powszechnym Spisem Rolnym (powerbanki, pendrive?y, koszulki, piłki i wiele innych). Zadaniem konkursowe znajduje się pod adresem poniżej:

Rozwiązując zadanie, uczestnicy konkursu powinni poznać nowe słówka w języku angielskim związane z pracą rolników, zwierzętami gospodarskimi, maszynami rolniczymi i innymi zagadnieniami objętymi Powszechnym Spisem Rolnym 2020. Pierwszych dwudziestu uczniów, którzy nadeślą poprawne rozwiązanie zadania konkursowego, otrzyma nagrody. Konkurs ma też na celu rozwój umiejętności uczniów, takich jak logiczne myślenie, liczenie i wyobraźnia przestrzenna, poszerzenie wiedzy na temat statystyki publicznej i Powszechnego Spisu Rolnego 2020 wśród młodzieży. 

Regulamin dostępny jest POD TYM ADRESEM.

Skip to content