Kuchnia pachnąca tradycją – 3 spotkanie w Celinach

   Na trzecich warsztatach kulinarnych projektu ?Kuchnia pachnąca tradycją?, które odbyły się 11 czerwca 2016r. dominowały potrawy staropolskie.
Zaproszeni zostali goście istotni dla lokalnej społeczności, którzy degustowali potrawy przygotowane w ramach projektu. Wśród przybyłych gości byli: Mirosław Szekalis – Wójt Gminy Trzebieszów, Sławomir Smolak – Sekretarz Gminy, Katarzyna Krupska-Grudzień ? pracownik Gminy, Ks. Andrzej Majchrzak SAC -Proboszcz Parafii św. Józefa w Celinach, O. Marian Kopeć SAC ? Wikariusz, Kazimierz Celiński Mysław ? sołtys wsi Celiny oraz strażacy OSP w Celinach.

   Organizacja warsztatów korzystnie wpłynęła na zacieśnienie więzi między pokoleniowej, kultywowanie tradycji kulinarnej oraz zaktywizowanie społeczności lokalnej.

   Na zakończenie warsztatów wydana została broszura z przepisami pt. ?Kuchnia pachnąca tradycją?, zawierająca naj ciekawsze przepisy wraz ze zdjęciami z potraw wykonywanych podczas warsztatów. Zbiór takich przepisów ułatwi pracę w przygotowywaniu przyjęć i imprez okolicznościowych oraz usprawni przygotowanie ciekawych posiłków gospodyniom domowym.

POBIERZ

?Projekt dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich?

Skip to content