Laureaci konkursu ortograficznego z Gimnazjum w Dębowicy :)

Jak co roku, tak i w tym uczniowie Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Dębowicy przystąpili do udziału w konkursach przedmiotowych organizowanych przez Kuratorium w Lublinie. Konkursy przeprowadzane były w trzech etapach: etap szkolny, rejonowy i wojewódzki. 

     Julia Wysokińska i Adam Juszczyński uczniowie z klasy II a  awansowali na szczebel wojewódzki, gdzie osiągnęli duży sukces  –  zostali laureatami.

    Julia i Adam mają na swoim koncie również inne osiągnięcia w dziedzinie ortografii.  W ubiegłym roku wzięli udział w Diecezjalnym Konkursie Ortograficznym, do którego przystąpiło około sześćdziesięciu uczestników z Diecezji Siedleckiej. Nasi uczniowie zdobyli tu trzecie miejsce oraz wyróżnienie.  Mamy nadzieję, że to nie koniec ich dobrej passy i jeszcze nie raz będziemy mogli gratulować im zwycięstwa.

     Zachęcamy też  innych uczniów, żeby podjęli wysiłek i za przykładem Julii i Adama sprawdzali swoje możliwości w różnych konkursach.

Do konkursu przygotowywała p. Lidia Lesisz.

Skip to content