Lukow24.pl – Strażacy z gminy Trzebieszów zwiedzili Parlament

Grupa strażaków-ochotników z gminy Trzebieszów gościła przedwczoraj na wycieczce po budynkach Parlamentu. Do Warszawy zaprosił ich senator Stanisław Gogacz.
 

Na zwiedzanie budynku Sejmu i Senatu oraz Belwederu udało się łącznie około 15 osób. W całodniowej wyprawie, która miała miejsce 7 czerwca, udział wzięła grupa strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Nurzynie i ich goście. Obecni byli dyrektorzy szkół w Dębowicy, zastępca Wójta Gminy Trzebieszów Jacek Krzyszczak, przedstawiciele Społecznej Straży Rybackiej w Łukowie oraz asystent społeczny senatora Edward Leśniak i radny Rady Miasta Łuków Zbigniew Celiński.

Goście zwiedzili budynki parlamentarne oraz korytarze sejmowe i zapoznali się ze specyfiką pracy parlamentarzysty. Spotkali też dziennikarzy przeprowadzających wywiady z posłami i zwiedzali Salę Kolumnową. Mieli też okazję zobaczyć z bliska ławy sejmowe, a oprowadzający ich senator Stanisłąw Gogacz przedstawił procedury legislacyjne obowiązujące w Parlamencie. Mimo iż tego dnia nie było obrad Sejmu, to – jak przyznają zwiedzający – czuć było atmosferę pracy posłów i senatorów.

Zwiedzający wypili też kawę z senatorem i dyskutowali o lokalnych sprawach społecznych. Natomiast po zwiedzaniu budynku przy ul. Wiejskiej w Warszawie udali się na obiad do baru przy Kancelarii Prezydenta. Jak podsumowują, miło było zobaczyć to, co na co dzień widzi się tylko w telewizji.  

źródło: www.lukow24.pl
Skip to content