Łukowski finał akcji Polacy – Rodakom. Dziękujemy za udział.

Za nami łukowski finał akcji Polacy – Rodakom, którą już od 20 lat organizuje senator Stanisław Gogacz. Jej celem jest obdarowanie Polaków mieszkających na Ukrainie i Białorusi świąteczno-noworocznymi paczkami. Pierwsze paczki z Łukowa zostały właśnie przekazane do okręgu brzeskiego.

W sobotę 14 grudnia odbył się w Łukowie finał akcji Polacy – Rodakom. Zbiórka darów na rzecz Polaków mieszkających za wschodnią granicą, którą organizuje senator Stanisław Gogacz, odbywała się już po raz dwudziesty. Łuków włączył się w nią po raz ósmy, a po raz siódmy przekazanie paczek odbyło się w Łukowie. Przekazano je przedstawicielom konsulatu z Brześcia. Do auta, którym przyjechali goście z Białorusi, zapakowano ponad 70 paczek. Trafią one do polskich rodzin mieszkających w okręgu brzeskim.

Na sobotnim spotkaniu obecni byli m.in. przedstawiciele szkół oraz różnych instytucji i organizacji, którzy zbierali dary, i którzy również osobiście przygotowywali paczki. W każdej z paczek są artykuły spożywcze, zabawki, opłatek i list od senatora.

 
Dziękujemy wszystkim mieszkańcom Gminy Trzebieszów za udział w 20 akcji Polacy Rodakom a szczególnie:
pracownikom Urzędu Gminy Trzebieszów,
pracownikom GOPS Trzebieszów,
pracownikom ZGK
uczniom i nauczycielom gminnych szkół podstawowych
druhom OSP Nurzyna
i właścicielom Zakładu Mięsnego Wierzejki;
 
FOTORELACJA – PODLASIE24.PL
 
 
Skip to content