NAGRODA 14 000,00 PLN dla Szkoły w Mikłusach

Konkurs Razem chronimy środowisko

Szkoła Podstawowa w Mikłusach zdobyła tytuł laureata konkursu wojewódzkiego Razem chronimy środowisko. Uznanie jury konkursu zdobył film nagrany przez uczniów pod opieką Agaty Izdebskiej – Sierpień. W nagrodę szkoła otrzymała 14 tys. zł na zakup wyposażenia do pracowni biologicznej.

Konkurs dla szkół podstawowych zorganizowały Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie oraz Kuratorium Oświaty. Ogłoszenie wyników odbyło się w formule on-line 24 listopada w Lubelskim Centrum Konferencyjnym.
Spośród nadesłanych na konkurs prac wybrano 25 najlepszych. Szkoły, które je nadesłały otrzymały tytuł laureata. Wśród nich znalazła się Szkoła Podstawowa im. ks. Tadeusza Adama Leszczyńskiego w Mikłusach. Uznanie jury zdobył film ukazujący w kreatywny sposób wszelkie działania podejmowane w szkole na rzecz ochrony środowiska. Film nagrali uczniowie pod kierunkiem Agaty Izdebskiej-Sierpień.

Nagrodą w tegorocznym konkursie jest dofinansowanie w wysokości 14 tysięcy złotych na zakupu wyposażenia do pracowni biologicznej.

Skip to content