Nasi bohaterowie. W Nurzynie odsłonięcie tablicy poświęconej chorążemu marynarki wojennej Wincentemu Tomasiewiczowi, Dowódcy ORP ?Nurek?

23 września bieżącego roku w Nurzynie gmina Trzebieszów została odsłonięta tablica pamiątkowa poświęcona chorążemu marynarki wojennej Wincentemu Tomasiewiczowi, Dowódcy ORP Nurek – wynalazcy nurkowego aparatu ratunkowego.

Wincenty Tomasiewicz urodził się w 1899 r. w Nurzynie gmina Trzebieszów  Był uczestnikiem wojny polsko ? bolszewickiej 1920 roku. Zginął w wyniku zbombardowania okrętu razem z  załogą.

Uroczystości poprzedziła Msza św. w kaplicy w Dębowicy, następnie przemarsz do Nurzyny, odsłonięcie i poświęcenie tablicy pamiątkowej. Występ zespołu ,,Kumpele? z Gręzówki oraz wiersz uczennicy Wiktorii Celińskiej.

FOTOGALERIA

fot. Marcin Mościcki, Ug Trzebieszów 2017

Skip to content