Nowa hala sportowa w Trzebieszowie Drugim.  Blisko 3 mln dofinansowania z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Gmina Trzebieszów jako jedna z dwóch w powiecie łukowskim trzymała dofinansowanie w wysokości 2,8 mln zł na budowę nowej hali sportowej przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Trzebieszowie Drugim.

W ramach pierwszego naboru do Programu budowy przyszkolnych hal sportowych na 100-lecie występów reprezentacji Polski na Igrzyskach Olimpijskich otrzymaliśmy dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki na budowę hali sportowej lekkiej konstrukcji.

Pozwoli to nam  na rozwój aktywności fizycznej i sportowej blisko miejsca zamieszkania. Ta dobra nowina jest efektem ogłoszenia przez Ministra Sportu i Turystyki wyników pierwszego naboru programu “Olimpia”, który ma na celu wspieranie budowy hal sportowych przy szkołach.

Nowa hala sportowa będzie stanowić istotne wsparcie dla naszej lokalnej społeczności, umożliwiając organizację różnorodnych zajęć sportowych i imprez. Inwestycja ta przyczyni się do poprawy jakości życia mieszkańców gminy oraz rozwijania talentów sportowych wśród młodych ludzi. Dzięki temu programowi szanse na zdrowy i aktywny styl życia będą dostępne dla coraz większej liczby osób. Będzie nawet strzelnica i scena.

Cieszy nas współpraca z naszymi klubami sportowymi,  w tym KS Lesovia Trzebieszów, dla których to będzie dodatkowe wsparcie w prowadzenie dodatkowych zajęć sportowych po zajęciach szkolnych.

Mamy już doświadczenie we współpracy z Min. Sportu, ponieważ do tej pory wyremontowaliśmy boiska sportowe i hale przy naszych szkołach za blisko 2 mln zł.

Szczególne podziękowania dla Pana Senatora Stanisława Gogacza za wszelka pomoc w ramach tego projektu.

 

 

 

 

Skip to content