OSP KARWÓW NAJLEPSZY W POWIECIE – X Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze

W dniu 16 czerwca 2019 roku na stadionie Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Krzywdzie rozegrano X Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze jednostek ochotniczych straży pożarnych z terenu powiatu łukowskiego. Zawody rozegrano zgodnie z obowiązującym od dnia 10 lutego 2011 roku ?Regulaminem zawodów sportowo-pożarniczych ochotniczych straży pożarnych?.

 

fotogaleria -TUTAJ

Organizatorem zawodów był Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP i Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Łukowie przy współudziale Starostwa Powiatowego w Łukowie oraz Gminy Krzywda.

O godzinie 10.00 odbyło się uroczyste otwarcie X Powiatowych Zawodów Sportowo-Pożarniczych. Otwarcia zawodów dokonał Wicestarosta Łukowski jednocześnie Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Łukowie druh Janusz Kozioł oraz Z-ca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Łukowie bryg. Paweł Wysokiński. W otwarciu udział wzięły wszystkie drużyny startujące w zawodach, zaproszeni goście oraz przybyli na zawody mieszkańcy powiatu łukowskiego. Swoją obecnością zawody uświetnili poseł RP Pan Sławomir Skwarek, radny Sejmiku Województwa Lubelskiego Pan Ryszard Szczygieł, Starosta Łukowski Pan Dariusz Szustek oraz Wójtowie z terenu powiatu łukowskiego.

W zawodach wystartowało 19 drużyn męskich (wyłonionych w eliminacjach gminnych) oraz 6 drużyn żeńskich.

Kolejność czołowych miejsc w generalnej klasyfikacji zawodów przedstawiała się następująco:

W grupie kobiece drużyny pożarnicze

 1.  OSP Świderki z wynikiem łącznym 114,2 pkt
 2. OSP Ksawerynów z wynikiem łącznym 120,5 pkt
 3. OSP Szczygły Górne z wynikiem łącznym 129,5 pkt
 4. OSP Rosy z wynikiem łącznym 150,2 pkt
 5. OSP Gręzówka z wynikiem łącznym 151,5 pkt
 6. OSP Radoryż Kościelny z wynikiem łącznym 165,4 pkt

W grupie męskie drużyny pożarnicze

 1. OSP Karwów z wynikiem łącznym 93,9 pkt
 2. OSP Biardy z wynikiem łącznym 102,2 pkt
 3. OSP Ksawerynów z wynikiem łącznym 103,6 pkt
 4. OSP Szczygły Górne z wynikiem łącznym 107,4 pkt
 5. OSP Świderki z wynikiem łącznym 107,9 pkt
 6. OSP Szyszki z wynikiem łącznym 108,1 pkt

Po odczytaniu protokołu przez sędziego głównego zawodów nastąpiła dekoracja zwycięzców oraz wręczenie nagród i dyplomów uczestnikom zawodów. Dekoracji zwycięzców oraz wręczenia nagród dokonali Wicestarosta Łukowski jednocześnie Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Łukowie dh Janusz Kozioł, Z-ca Komendanta Powiatowego PSP w Łukowie bryg. Paweł Wysokiński oraz Wójt Gminy Krzywda Pan Krzysztof Warda.

Organizatorzy zawodów zapewnili nagrody w postaci medali, dyplomów, sprzętu pożarniczego dla jednostek oraz nagrody indywidualne.

Skip to content