Pasowanie na pierwszoklasistów w Dębowicy

22 października odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania na ucznia pierwszoklasistów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dębowicy .
Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności recytując wierszyki i śpiewając piosenki. Pierwszoklasiści udowodnili również znajomość przepisów ruchu drogowego. Pięknie zaprezentowany program były dowodem, że dzieci są gotowe, aby przyjąć je do grona społeczności szkolnej.
Wprowadzeniem Sztandaru szkoły i odśpiewaniem Hymnu Państwowego rozpoczęły się oficjalne uroczystości ślubowania Pierwszaków. Po złożeniu ślubowania Pan dyrektor Krzysztof Kazana dokonał symbolicznego pasowania na ucznia. Pasuję Cię na ucznia mówił dotykając piórem – jak czarodziejską różdżką ramion swoich podopiecznych.
Serdeczne życzenia i gratulację pełnoprawnym uczniom złożył Wójt Gminy Trzebieszów Pan Mirosław Szekalis. Pan Wójt wręczył dzieciom upominki w postaci gry pamięciowej związanej z naszym regionem.
Następnie koleżanki i koledzy ze starszych klas życzyli pierwszoklasistom sukcesów w nauce oraz zapewnili o pomocy i opiece starszych kolegów w szkole i poza nią. Do życzeń dołączyli się również rodzice, którzy obdarowali swoje pociechy prezentami.
Poniżej link do galerii
pasowanie pierwszoklasistów Dębowica 2021
Skip to content