Podlasie24.pl – Gmina Trzebieszów: znają swoją gminę i powiat

Uczniowie ze szkół podstawowych z gminy Trzebieszów wzięli udział w Międzyszkolnym Turnieju Wiedzy o Gminie Trzebieszów i Powiecie Łukowskim. Turniej odbył się 14 kwietnia w Szkole Podstawowej w Szaniawach.

Międzyszkolny Turniej Wiedzy o Gminie Trzebieszów i Powiecie Łukowskim odbywał się już po raz trzeci. Patronat nad wydarzeniem objął wójt gminy Trzebieszów Mirosław Szekalis. Celem konkursu było poszerzenie wiedzy o Małej Ojczyźnie, przybliżenie uczniom dziedzictwa kulturowego regionu, rozwijanie zainteresowania najbliższą okolicą, jego historią, tradycją, kształtowanie poczucia własnej tożsamości oraz integracja społeczności szkolnej.

Tegoroczna edycja turnieju podzielona była na trzy rundy. W rundzie pierwszej uczestnicy konkursu musieli rozwiązać test ze znajomości administracji, topografii, historii zabytków i osobliwości przyrody gminy i powiatu. Runda druga dotyczyła prezentacji uroków miejscowości, z której przyjechali uczestnicy i tutaj dopiero okazało się jak kreatywni potrafią być uczniowie! Jury, w skład, którego weszli opiekunowie drużyn przybyłych na turniej, wysłuchało wierszy ułożonych przez uczestników konkursu opiewającej uroki Celin, Jakusz, Dębowicy, Trzebieszowa, Mikłus czy Szaniaw. Najwięcej emocji samym uczestnikom turnieju dostarczyła runda trzecia, w której musieli ułożyć na czas puzzle przedstawiające zabytki gminy i powiatu, przyporządkować nazwiska do zdjęć znanych łukowian, rozpoznać rezerwaty przyrody na podstawie ich osobliwości czy też z ?rozsypanki gmin? ułożyć mapę powiatu. Wszystkie zadania zostały wykonane prawidłowo w brawurowo krótkim czasie.

Po podsumowaniu uzyskanych punktów klasyfikacja końcowa przedstawiła się następująco:

I miejsce ? Szkoła Podstawowa w Szaniawach
II miejsce ? Szkoła Podstawowa w Dębowicy
III miejsce ? Szkoła Podstawowa w Trzebieszowie

Laureaci miejsc od pierwszego do trzeciego otrzymali nagrody książkowe, dodatkowo zaś każda z drużyn otrzymała pamiątkowy dyplom. Pomysłodawczyniami i realizatorkami konkursu są nauczycielki Szkoły Podstawowej w Szaniawach: Ewa Wierzchowska i Iwona Perczyńska.

AKup/Łuków/DJ

źródło: http://podlasie24.pl/lukow/region/gmina-trzebieszow-znaja-swoja-gmine-i-powiat-1bf55.html
Skip to content