Pomóż nam zachować pamiątki z okresu II wojny Światowej w Izbie Pamięci w Nurzynie

Zarząd Ochotniczej  Straży Pożarnej we współpracy z władzami Gminy Trzebieszów i Adamów zwraca się z uprzejmą prośbą do mieszkańców Powiatu Łukowskiego o przekazanie do Izby Pamięci w Nurzynie , Gmina Trzebieszów,  pamiątek / dokumentów / zdjęć z okresu II Wojny Światowej i okresu powojennego.

Celem izby jest zachowanie:

To ważna inicjatywa dla nas jak i naszych dzieci, które w ten sposób być może będą miały lepszy dostęp do pamięci naszej przeszłości.

W kwietniu podpisaliśmy także umowę o  współpracy w tym zakresie pomiędzy Wójtem Gminy Trzebieszów , Adamów oraz Muzeum Czynu Bojowego Kleeberczyków w Woli Gułowskiej.

Zwracamy się z prośbą o przekazanie, wypożyczenie lub skopiowanie pamiątek, które Państwo posiadacie w swoich zbiorach, tak  aby inni mogli poznawać nasza lokalną historię i ludzi żyjących na terenie Ziemi Łukowskiej w czasach II Wojny Światowej i czasów powojennych.

Kontakt w sprawie przekazania,  lub wypożyczenia pamiątek:

Sławomir Smolak, Sekretarz Gminy Trzebieszów, tel 509199705, [email protected]

Piotr Mączyński, OSP Nurzyna, tel tel. 502650679, mail: [email protected]

Zenon Celiński, Prezes OSP Nurzyna, tel. 511 714 347

 

 

Skip to content