Potwierdzono tożsamość ostatniego Żołnierza Niezłomnego Antoniego Dołęgi

Reprodukcja zdjęcia przedstawiającego Antoniego Dołęgę. Fot. PAP/W. PacewiczSzczątki ludzkie odnalezione w Popławach-Rogalach koło Łukowa w Lubelskiem to szczątki żołnierza AK i WiN Antoniego Dołęgi – potwierdziła prokuratura. Żołnierz ukrywał się do swojej śmierci w 1982 r. i został pochowany po kryjomu.

“Tożsamość zmarłego potwierdziła Prokuratura Rejonowa w Łukowie, która prowadziła postępowanie w tej sprawie” – poinformowała w środę PAP rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Lublinie Agnieszka Kępka.

Wyniki badań genetycznych nie pozwoliły na jednoznaczną identyfikację ciała, ponieważ brakuje materiału DNA od krewnych Antoniego Dołęgi w linii męskiej. “Prokuratura swoje ustalenia oparła głównie na zeznaniach świadków i cechach znalezionych szczątków” ? wyjaśniła Kępka.

WIĘCEJ:
http://www.ostatniwyklety.gminatrzebieszow.pl/index.php/atoni-dolega-ostatni-wyklety/38-potwierdzono-tozsamosc-ostatniego-zolnierza-niezlomnego-antoniego-dolegi

Reprodukcja zdjęcia przedstawiającego Antoniego Dołęgę. Fot. PAP/W. Pacewicz

 

Skip to content