Powiatowe obchody Dnia Strażaka.

Bogu na chwałę, ludziom na ratunek.
8 maja odbyły się obchody Powiatowego Dnia Strażaka w Łukowie.
Zawodowi strażacy z łukowskiej komendy oraz druhowie z ochotniczych straży pożarnych z terenu całego powiatu łukowskiego spotkali się najpierw na Mszy Świętej w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego. Eucharystii przewodniczył kapelan powiatowy strażaków ksiądz proboszcz Andrzej Kieliszek. Po Mszy odbył się przemarsz pocztów sztandarowych oraz uczestników uroczystości na cmentarz Świętego Rocha. Tam złożono kwiaty przy symbolicznym grobie strażaków. Następnie odbył się uroczysty apel na placu przed Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej.
 
Podczas apelu  druh Jarosław Modrzewski z OSP Wierzejki otrzymał Złoty Znak Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej.
 

Podczas tej uroczystości odbyło się także przekazanie dwóch wozów bojowych. JRG Łuków wzbogacił się o średni wóz marki Renault, a OSP Karwów Mercedes. Kluczyki do wozu z rąk Komendanta KP PSP Łuków odebrał druh Sylwester Izdebski, Prezes OSP Karwów. Warto nadmienić, że jako najmłodsza jednostka w gminie Trzebieszów, OSP Karwów od 11 listopada 2020 roku znajduje się w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym (KSRG).

Na koniec uroczystości Komendant KP PSP na ręce Sekretarza Gminy Trzebieszów Sławomira Smolaka przekazał podziękowania  Wójtowi Gminy Trzebieszów Mirosławowi Szekalis, za pomoc i wsparcie działań przeciwpożarowych realizowanych przez Komendę  Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Łukowie.

Wszystkim strażakom życzymy bezpiecznej służby, zawsze szczęśliwych powrotów z akcji, a także zdrowia, szczęścia oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.

źródło tekstu i więcej zdjęć: https://ng.podlasie24.pl/region/powiatowy-dzien-strazaka-w-lukowie-20220509094821

fot. Sławomir Smolak UG Trzebieszów, Anna Kupińska / Podlasie24.pl
Skip to content