Rowerowy Rajd Gwiaździsty do Woli Okrzejskiej – z Trzebieszowa ;)

Ponad 400 osób wzięło udział w Rowerowym Rajdzie Gwiaździstym do Woli Okrzejskiej, miejsca urodzenia Henryka Sienkiewicza. Rajd odbył się w niedzielę, 10 lipca. Jego inicjatorami byli nauczyciele wychowania fizycznego z gminy Krzywda, których organizacyjnie wsparła Lokalna Grupa Działania ?Razem ku lepszej przyszłości?. Z Gminy Trzebieszów wzięło udział ok. 10 osób. 🙂

Uczestnicy Rowerowego Rajdu Gwiaździstego przyjechali do Woli Okrzejskiej ? miejsca urodzenia Henryka Sienkiewicza, z różnych stron powiatu łukowskiego oraz z gminy Nowodwór. Byli też cykliści z Siedlec i Warszawy. Najwcześniej, bo już o 7.00 wyruszyła grupa z Trzebieszowa. Oni mieli do przebycia około 50 kilometrów. Kolejny najdłuższy dystans mieli do pokonania rowerzyści startujący z Łukowa. Oni podzieli się na dwie grupy. Pierwsza grupa jechała trasą o długości ponad 30 kilometrów. Razem z dorosłymi jechał też na swoim rowerze 5-letni Bartosz z Siedlec. Wspierany przez rodziców pokonał samodzielnie całą trasę. Na koniec został jednym z trzech najmłodszych uczestników rajdu. W drugiej grupie znaleźli się cykliści z Rowerowego Łukowa, którzy wytoczyli sobie 70 kilometrową trasę i pokonali ją w czasie zaledwie pięciu godzin.

FOTOGALERIA

Rowerzyści startowali również ze Stoczka Łukowskiego, Serokomli, Woli Okrzejskiej, Krzywdy, Wojcieszkowa, Woli Mysłowskiej, Burca, Stanina i Woli Okrzejskiej. Była też grupa z Adamowa, którą prowadził wójt Sławomir Skwarek, i która składała się z rowerzystów z warszawskiego klubu rowerowego. Wśród uczestników rajdu można też było spotkać wójta gminy Krzywda Jerzego Kędrę, wicestarostę Włodzimierza Wolskiego, ekipy z różnych gminnych urzędów oraz grupę z Nadleśnictwa Łuków.

 

Punktem kulminacyjnym rajdu był wspólny przejazd z Muzeum w Woli Okrzejskiej do Kopca Henryka Sienkiewicza w Okrzei. Kiedy wszyscy wrócili na miejsce, czyli na teren muzeum, zaczął się piknik. Jak podkreślali wszyscy, zarówno organizatorzy jak i uczestnicy rajdu, była to świetna impreza dla dzieci i dorosłych. Z zapowiedzi organizatorów wynika, że będzie ona cykliczna, i kolejny rajd rowerowy odbędzie się w przyszłym roku.


Inicjatorami rajdu rowerowego była nieformalna grupa nauczycieli wychowania fizycznego z gminy Krzywda, która na jego organizację otrzymała dofinansowanie w ramach projektu ?Lubelskie Lokalnie Mikrodotacje FIO? dofinansowanego ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu – Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. Współorganizatorami rajdu byli: Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej, Lokalna Grupa Działania ?Razem? z siedzibą w Łukowie, Stowarzyszenie Krzewienie Kultury Wiejskiej ?Szansa? z siedzibą w Krzywdzie oraz Zespół Szkół w Woli Okrzejskiej.

 
WIĘCEJ ZDJĘĆ: PODLASIE24.PL

zródło:  TEKST I ZDJĘCIA: Anna Kupińska /Łuków/DJ / Podlasie24.pl
część foto: Sławomir Smolak/ UG Trzebieszów

Skip to content