SPIS POWSZECHNY DŁUŻSZY O 3 MIESIĄCE

Trwa Spis Powszechny, możliwy do wykonania w formie tzw. samospisu internetowego lub telefonicznego.

Do końca września 2021 r. będzie trwał Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. To następstwo podpisania przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę ustawy z 30 marca 2021 r., wydłużającej o trzy miesiące trwający obecnie spis.

Podstawową metodą wzięcia udziału w Spisie jest tzw. samospis internetowy, możliwy do zrealizowania poprzez stronę internetową: spis.gov.pl. Ponadto każda z osób podlegających spisowi może skorzystać ze spisu ?na żądanie? – wystarczy zadzwonić na Infolinię pod numer telefonu 22 279 99 99. Infolinia działa od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-18:00, z wyłączeniem świąt i dni ustawowo wolnych.

Natomiast jeżeli ktoś nie ma komputera, dostępu do Internetu lub potrzebuje pomocy by się spisać, będzie mógł skorzystać bezpłatnie z udostępnionego w Urzędzie Miasta Łuków stanowiska komputerowego umożliwiającego przeprowadzenie samospisu.  Taka forma spisu będzie możliwa tylko w przypadku, gdy sytuacja epidemiczna na to pozwoli.

Samospis internetowy  trwa od 1 kwietnia do 30 września br. Z osobami, które nie spiszą się samodzielnie przez Internet lub infolinię do 3 maja, dopiero od 4 maja br. sukcesywnie będą kontaktować się rachmistrze, aby zrealizować spis w formie wywiadu telefonicznego.

Ponadto Urząd Statystyczny w Lublinie zaprasza uczniów szkół podstawowych z terenu województwa do wzięcia udziału w konkursie internetowym dotyczącym Spisu. Wystarczy w terminie do 10 maja 2021 r. rozwiązać rozwiąż test umieszczony na Formularzach Google pod adresem: https://forms.gle/1duoFSiHxPtdCvCe7. Zwycięzcy konkursu otrzymają smartwatche (miejsca od 1 do 5) oraz głośniki bluetooth (miejsca 6-10). Regulamin konkursu dostępny na stronie internetowej Urzędu Statystycznego w Lublinie.

UWAGA: Rachmistrz będzie dopiero mógł dzwonić do mieszkańców po 4 maja

Skip to content