Święto “Żelaznej Dywizji”

W sobotę 4 września br. w Siedlcach odbyły się obchody główne święta 18 Dywizji Zmechanizowanej. Uroczystość rozpoczęła mszą święta w kościele garnizonowym, następnie jej uczestnicy przenieśli się na placu przy ul. Jana Pawła II, gdzie odbył się apel wojskowy, który zakończyła defilada wojskowa. Podczas uroczystości dowódca #ŻelaznaDywizja gen. dyw. Jarosław Gromadziński powitał zebranych gości oraz skierował swoje podziękowania do wszystkich żołnierzy oraz przyjaciół dywizji za ogromne wsparcie i wkład w jej budowę. Dodając, że budowa jednostki z tak wspaniałą kadrą nie jest skomplikowanym przedsięwzięciem.

 Cieszymy się na współpracę z “Żelazną Dywizją”. Warto przypomnieć, że to właśnie w naszej Gminie, w Wólce Konopnej, Prezydent RP Andrzej Duda nadał certyfikat zdolności bojowej dywizji.

 

Skip to content