Szkolenia LGD dla początkujących serowarów za nami.

Lokalna Grupa Działania RAZEM szkoliła nasze panie na warsztatach dla początkujących serowarów.  Szkolenie było organizowane w ramach projektu ?KGW – KOBIETY GOTOWE WESPRZEĆ PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ NA OBSZARZE LGD RAZEM?.


Warsztaty prowadził je znany serowar żuławski – Pan Krzysztof Jaworski. Na szkoleniu Panie z gminy Trzebieszów dowiedziały się jak powstaje ser, co to jest twaróg i ser podpuszczkowy oraz jaki potrzebny jest sprzęt do produkcji sera w warunkach domowych. Ponadto poznały aspekt ekonomiczny warzenia serów, tak ważny z punktu widzenia gospodarstwa domowego. Być może któraś z uczestniczek uczyni z serowarstwa źródło utrzymania?

Temat wymagań i procedur sanitarno-technicznych, sprzedaży bezpośredniej w ramach rolniczego handlu detalicznego w bardzo przystępny sposób został poprowadzony przez przedstawicielkę partnera projektu ? LODR w Końskowli Panią Sylwię Figiel.
Certyfikaty ukończenia szkolenia rozdał Wójt Gminy Trzebieszów ? Pan Mirosław Szekalis

Operacja współfinansowana ze środków UE w ramach Schematu II Pomocy Technicznej ?Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich? PROW na lata 2014-2020.

FOTOGALERIA – TUTAJ

źródło: profil FB LGD Razem 

Skip to content