Trzebieszów najlepszy w Polsce – … w rugby

I Ogólnopolski Turniej Rugby TAG – Puck 19-20.05.2018 r.

W niedzielę 20 maja 2018 r. w Pucku odbył się I Ogólnopolski Turniej Rugby TAG o puchar Orlika w kategorii grup młodzieżowych do lat 12. Do udziału w turnieju zgłosiło się 8 najlepszych drużyn z Polski, które zajęły I miejsca w eliminacjach wojewódzkich i zapewniły sobie awans do finału ogólnopolskiego. Wśród nich znalazła się drużyna z Trzebieszowa, która reprezentowała województwo lubelskie pod kierunkiem trenera Pana Jacka Karwowskiego – animatora zajęć sportowych na Orliku w Trzebieszowie.

Wszystkie drużyny rozgrywały mecze w składach 6 osobowych (5 chłopców + 1 dziewczynka oraz 3 osoby rezerwowe). Mecze zostały rozegrane w dwóch grupach systemem ?każdy z każdym?. Za wygrane spotkanie drużyna otrzymywała – 3 pkt., za remis ? 2 pkt., za przegraną ? 1 pkt., za walkower ? 0 pkt. W pierwszej grupie ?A? znalazły się takie drużyny jak: KLIMONTÓW, ŚRODA ŚLĄSKA, LESOVIA TRZEBIESZÓW oraz PRUDNIK, natomiast w drugiej grupie ?B? rywalizowały następujące zespoły: GOWIDLINO, ŁEBUNIA, LEŚNA, oraz JARCZEWO. Drużyna Lesovii Trzebieszów bez większych problemów wygrała grupę ?A? z kompletem 9 pkt. i w pierwszym półfinale zmierzyła się
z drużyną z Leśnej, która wyszła z grupy ?B? z drugiego miejsca. Podopieczni Pana Jacka Karwowskiego pokonali Leśną 3 : 1 i tym samym awansowali do finału, gdzie ponownie zmierzyli się z drużyną ze swojej grupy ?A? Środą Śląską wygrywając ostatecznie 3 : 0. Chłopcy i dziewczęta z Trzebieszowa wygrali wszystkie mecze, gdzie łącznie zdobyli trzynaście przyłożeń a stracili zaledwie 3. Jest to wielki sukces dla naszych młodych adeptów tak nowej dyscypliny jaką jest Rugby TAG, którzy od kilku tygodni systematycznie uczestniczą w treningach prowadzonych przez Pana Jacka Karwowskiego.

Wszyscy uczestniczący w turnieju otrzymali okolicznościowe medale, dyplomy i puchary. Natomiast drużyny za zajęcie I miejsca – Lesovia Trzebieszów oraz II miejsca – Środa Śląska w nagrodę czekają na wjazd na obóz sportowy, którego sponsorem i głównym organizatorem jest Polski Związek Rugby.
Drużyna KS Lesovia Trzebieszów wystąpiła w składzie:
Blicharz Jakub, Przybysz Bartosz, Mościcka Laura, Stefaniak Sebastian, Krasuska Iwona, Goławski Kacper, Świerczewski Dawid, Szczygielski Artur, Wysokiński Maciej, oraz Karwowski Jacek ? trener.

Wyniki poszczególnych meczów:
Eliminacje w grupie A:
I miejsce ? Lesovia Trzebieszów 9 pkt. (4 : 1), (2 : 1), (1 : 0)
II miejsce ? Środa Śląska 7 pkt. (5 : 0), (1 : 2), (1 : 0)
III miejsce ? Klimontów 5 pkt. (0 : 5), (1 : 4), (1 : 0)
IV miejsce ? Prudnik 0 pkt. (0 : 1), (0 : 1), (0 : 1)

Eliminacje w grupie B:
I miejsce ? Gowidlino 8 pkt. (3 : 2), (2 : 2), (2 : 0)
II miejsce ? Leśna 6 pkt. (2 : 2), (4 : 4), (1 : 1)
III miejsce ? Jarczewo 5 pkt. (0 : 2), (3 : 0), (1 : 1)
IV miejsce ? Łebunia 4 pkt. (2 : 3), (4 : 4), (0 : 3)

Półfinał I
1A. Lesovia Trzebieszów 3 : 1 2B. Leśna

Półfinał II
2A. Środa Śląska 6 : 1 1B. Gowidlino

Finał o III miejsce
Gowidlino 4 : 3 Leśna

Finał o I miejsce
Lesovia Trzebieszów 3 : 0 Środa Śląska

Pan Jacek Karwowski od 14 lat jest nauczycielem wychowania fizycznego w Zespole Oświatowym w Kąkolewnicy, który z ogromną pasją i zaangażowaniem współorganizuje liczne turnieje piłkarskie takie jak niegdyś Turniej Orlika o Puchar Premiera, a obecnie ?Z Podwórka Na Stadion o Puchar Tymbarku?, gdzie od 3 lat jest głównym koordynatorem eliminacji gminnych i powiatowych w powiecie radzyńskim. Od 3 lat włącza się w ogólnopolskie akcje takie jak Europejski Tydzień Sportu #BE ACTIVE, gdzie w 2016 roku otrzymał z rąk ministra sportu Pana Witolda Bańki wyróżnienie oraz statuetkę za promocję sportu powszechnego.

Pan Jacek od 10 lat pracuje na boisku Orlik jako animator zajęć sportowych, a od 6 lat na Orliku w Trzebieszowie, gdzie prowadzi systematyczne i różnorodne zajęcia sportowo rekreacyjne dla dzieci, młodzieży i dorosłych promując i zachęcając do aktywnego udziału w sporcie powszechnym. To nie pierwsze osiągnięcie tego nauczyciela i trenera z pasją, który poświęca swój czas dla społeczności lokalnej organizując i biorąc udział w liczny imprezach sportowo rekreacyjnych o zasięgu gminnym, powiatowym, wojewódzkim a teraz już nawet ogólnopolskim. W 2015 roku był jednym z 50 Animatorów Ekspertów, gdzie współpracując z FRKF organizował lokalne spotkania edukacyjne takie jak ?Trening z gwiazdą sportu Marcinem Dorną?, organizował oraz prowadził warsztaty i konferencje szkoleniowe dla osób zarządzających orlikami, animatorów, nauczycieli wf oraz wszystkich zainteresowanych sportem powszechnym. W roku 2015 na Orliku w Trzebieszowie podczas ogólnopolskiej akcji ?Rodziny Na Orliki?, której inicjatorem i głównym pomysłodawcą była Fundacja Rozwoju Kultury Fizycznej w Pucku zorganizował największą imprezę rodzinną w Polsce,
w której wzięło udział 1500 mieszkańców z gminy Trzebieszów. W grudniu 2015 r. w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego jako jeden z 6 Animatorów Ekspertów został wyróżniony za całoroczną działalność na rzecz sportu i upowszechniania kultury fizycznej. Również w grudniu roku 2016 ponownie otrzymał wyróżnienie w plebiscycie na Animatora Roku 2016, gdzie w drodze głosowania internetowego został wybrany jako jeden z 16 osób
z całej Polski za działalność na rzecz sportu powszechnego i propagowanie zdrowego stylu życia.

Dziękujemy władzom Gminy Trzebieszów a w szczególności Wójtowi Gminy Trzebieszów Panu Mirosławowi Szekalis, który od początku istnienia nowo reaktywowanego Klubu Lesovia Trzebieszów hojnie wspiera działalność naszego klubu oraz dokłada wszelkich starań do inicjatyw społecznych takich jak promocja sportu w Gminie Trzebieszów. Podziękowania kierujemy również do prezesa Klubu Sportowego Lesovia Trzebieszów Pana Rafała Zdunka, który swoją funkcje pełni od września 2016 r. To właśnie dzięki jego zaangażowaniu po 6 latach zawieszenia klub na nowo zaczyna tętnić życiem przynosząc radość najmłodszym adeptom piłki nożnej w Gminie Trzebieszów.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

 

Skip to content