Trzebieszów. Otwarto bibliotekę pod gołym niebem.

Wieści z lasu ? to biblioteka pod gołym niebem, która powstała w Trzebieszowie Drugim. Ma promować czytelnictwo. Czy uda się wyłączyć telefon, żeby poczytać książkę? Pomysłodawcy biblioteki są przekonani, że tak.
 

VIDEO – zobacz materiał TVP3 Lublin

Biblioteka pod gołym niebem – na placu przed szkołą, jest dostępna dla wszystkich. Książki znajdują się w pniach drzew. Jest to wspólne przedsięwzięcie Szkoły Podstawowej, biblioteki i Nadleśnictwa Łuków. Taka biblioteka ma zachęcić do czytania książek. Przy okazji można podzielić się swoimi pasjami i zainteresowaniami.

FOTORELACJA  – zobacz materiał PODLASIE24.pl 

Nadleśnictwo Łuków zapewnia, że jest otwarte na współpracę również z innymi szkołami. Każda forma promocji czytelnictwa jest bezcenna, bo jak podaje Biblioteka Narodowa czyta niewielu i niewiele. W tym roku jedną książkę przeczytało zaledwie 37 proc. Polaków.

Skip to content