Tydzień czytania dzieciom :)

Z okazji XXI Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom naszą bibliotekę odwiedzili wspaniali goście, którzy czytali dzieciom z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Trzebieszowie. Hasłem tegorocznego głośnego czytania jest “Polscy autorzy dla klimatu”. Za pośrednictwem czytających zaprezentowaliśmy dzieciom polską literaturę, w której w przyjazny i zrozumiały dla nich sposób była mowa o ochronie naszej planety. Dowiedzieli się co mogą zrobić dla klimatu mimo, że są jeszcze tacy mali.

Dla dzieci czytali :
– Pan Mirosław Szekalis – Wójt Gminy Trzebieszów
– Pani Ewa Domańska – Dyrektor Gminnego Zespołu Obsługi Szkół i Przedszkoli
– Pan Bartłomiej Bryk – Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Trzebieszowie
– Pan Jarosław Makosz – Dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Trzebieszowie
Najmłodszym bardzo podobały się opowiadania o dzielnym samochodziku, bohaterskim tygrysku i mądrym Fenku. Bardzo uważnie słuchały i bez problemu odpowiadały na zadane pytania dotyczące przeczytanego tekstu.
Kampania społeczna, pod nazwą Cała Polska Czyta Dzieciom, ma na celu uświadomienie dorosłym jak ogromne znaczenie dla rozwoju dzieci ma czytanie. Drodzy rodzice! Czytajcie swoim dzieciom codziennie. W naszej bibliotece znajdziecie mnóstwo ciekawych, kolorowych i mądrych książek. Zapraszamy!
więcej zdjęć na Fb GOK: https://www.facebook.com/goktrzebieszow
Skip to content