Uczniowie z SP Szaniawy w IV TURNIEJU HISTORYCZNYM IPN

W dniu 06 czerwca 2016r. uczniowie Szkoły Podstawowej im. ks. biskupa Junoszy Szaniawskiego w Szaniawach: Patryk Krasuski z klasy VI, Andżelika Pietruszka z Klasy V i uczeń klasy IV Kacper Kozak pod opieką p. Iwony Perczyńskiej wzięli udział w IV TURNIEJU HISTORYCZNYM organizowanym przez Instytut Pamięci Narodowej w Lublinie, który w tym roku odbywał się pod hasłem ? Józef Piłsudski ? twórca polskiej niepodległości?.

Uczestnicy turnieju w pierwszym jego etapie musieli rozwiązać test dotyczący życia i działalności Józefa Piłsudskiego, drugi etap to zadania problemowe. W tym etapie należało wykonać karykaturę bohatera narodowego, udzielić odpowiedzi na postawione problemy na podstawie materiału filmowego czy ułożyć z puzzli mapę II Rzeczpospolitej i wykonać polecenia postawione w tym zadaniu. Konkurs prowadzony był na wysokim poziomie i wymagał od uczestników bardzo szerokiej wiedzy historycznej wykraczającej poza informacje z podręcznika szkolnego.

Drużyna naszej szkoły pomimo silnej konkurencji, walczyła bardzo ambitnie, nie ulegając debiutanckiej tremie. Niestety do miejsca na podium zabrakło nam 8 punktów i w ostatecznej klasyfikacji zajęliśmy bardzo wysokie VI miejsce.

Mamy nadzieję, ze miła atmosfera panująca na turnieju i sprawna organizacja a przede wszystkim ciekawa historia naszych narodowych bohaterów sprawią, że inni uczniowie będą chcieli wziąć w nim udział w następnym roku.

Skip to content