UMOWY PODPISANE. WĘGIEL W DRODZE.

Mam przyjemność poinformować, iż mamy już podpisane umowy na dostawę węgla dla mieszkańców naszej gminy do końca grudnia 2022 r. (max. 1,5 tony) i na rok 2023 (max. 1,5 tony).
Umowa z PGE Paliwa Spółka z o.o. z siedzibą w Krakowie na dostawę węgla dla naszej gminy została podpisane 24 listopada. 30 listopada podpisałem umowę z naszymi lokalnymi dostawcami tj.:
Firmą Agrotop Jerzy Płudowski z siedzibą w: 21-404 Trzebieszów, Trzebieszów Drugi 45. Firma będzie dostarczać węgiel do następujących miejscowości: Dębowierzchy, Jakusze, Kurów, Mikłusy, Płudy, Popławy-Rogale, Trzebieszów, Trzebieszów Pierwszy, Trzebieszów Drugi, Trzebieszów Kolonia, Wierzejki, Wylany, Zaolszynie, Zembry.
– i Firmą Handlowo-Transportowa Wereszczyński Jerzy z siedzibą w Szaniawy-Poniaty 156E. Firma będzie dostarczać węgiel do następujących miejscowości: Celiny, Dębowica, Gołowierzchy, Karwów, Nurzyna, Świercze, Szaniawy-Matysy, Szaniawy-Poniaty, Wólka Konopna.

Dokonaliśmy podziału gminy między obie firmy, tak aby dowóz węgla był efektywny.

CO WAŻNE: JEDNORAZOWA DOSTAWA NA TERENIE GMINY GRATIS.
Udało mi się wynegocjować, aby całość zamówionego węgla nasi dostawcy sami dowieźli do Państwa w ramach umowy z gminą.

CO PRZED NAMI:
Przygotujemy instrukcje postępowania, tak aby uprościć do maksimum potrzebę angażowania Państwa czasu od złożenia wniosku do otrzymania węgla.
1. Będziemy dzwonić do każdej osoby po odbiór dokumentu wpłaty za węgiel.
2. Po opłaceniu dokumentu wpłaty na poczcie, lub w banku przelewem, na kolejny dzień roboczy dostawcy otrzymają informację, kto zapłacił i będą się kontaktować z Państwem telefonicznie celem ustalenia terminu dowiezienia węgla pod wskazany adres.
3. Każdy będzie musiał pisemnie potwierdzić odbiór zamówionego węgla.
4. Po dostarczeniu węgla faktury za węgiel będą do odbioru w Urzędzie Gminy.

CZEGO OCZEKUJEMY OD MIESZKAŃCÓW.
Odebrania dokumentu wpłaty i opłacenie go na konto bankowe gminy zgodnie z wartością wniosku na zakup węgla w preferencyjnej cenie. Cena węgla wynosi 2 000 zł za tonę (cena dotyczy groszka i orzecha):
0,5 tony x 2 000 zł =1 000,00 zł;
1 tona x 2 000 zł = 2 000,00 zł;
1,5 tony x 2 000 zł =3000,00 zł

Nie mamy wpływu na ilość węgla, jaki otrzymamy. Dostawa będzie realizowana sukcesywnie w miarę otrzymanego węgla. Zakup węgla wnioskowanego do zakupu po 01.01.2023r. odbędzie się w ten sam sposób od dnia 02.01.2023r.
Mirosław Szekalis
Wójt Gminy Trzebieszów

Skip to content